לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הסלמה
לא למלחמה בעזה!
הפצצות בעזה, מטח רקטות לעבר ישובים ישראליים ■ כשברקע כבר נמנים קורבנות, אזרחים מהשורה משני צידי הגדר נתונים בחשש עמוק כעת נוכח ההתפתחות המסוכנת של ההסלמה בעימות
1,067

1,067

הפצצות בעזה, רקטות לעבר יישובים ישראליים. כשברקע כבר נמנים קורבנות, אזרחים מהשורה משני צידי הגדר נתונים בחשש עמוק כעת נוכח ההתפתחות המסוכנת של ההסלמה בעימות.

סבב ההסלמה הנוכחי התחיל לאחר חדירה של כוח צבא ישראלי לח׳אן יונס, במסגרת מבצע חשאי שהסתיים ב־7 הרוגים פלסטינים ובקצין הרוג ישראלי. מניין הקורבנות באירועים מאז עומד על 6 פלסטינים בעזה, אזרח פלסטיני שנהרג כתוצאה מפגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון, וישנם עשרות פצועים. משפחות משני צידי הגדר איבדו את בתיהן. ההפצצות ברצועה מחקו בניינים שלמים.

אלה מצטרפים למספר העצום של כ־200 מפגינים לא חמושים שנורו למוות בחודשים האחרונים ולכ־20,000 המפגינים שנפצעו כתוצאה מירי על הפגנות המחאה ברצועת עזה.

מדיניותה ההרסנית של ממשלת הימין של נתניהו סוללת את הדרך כבר תקופה ארוכה לעוד סבב מלחמה מדמם, ללא כל פתרון — לא עבור תושבי הנגב והציבור הישראלי ובוודאי שלא עבור עובדים וצעירים ברצועת עזה, החיים ללא יום אחד של שקט בכלא הגדול בעולם. מה פתרו סבבי המלחמה הנוראיים של 2008, 2012, 2014? מה פתרה מדיניות המצור? מה פתרה מדיניות האש החיה לעבר מפגינים שדורשים לחיות בכבוד?

גם נתניהו נדחק, על רקע המו״מ ל"הסדרה", להודות כי "אני מעריך שמלחמה נוספת רק תחזיר אותנו לתנאים של 29 במרץ" (ערב פרוץ המחאה האזרחית נגד המצור בעזה, כלומר התנאים שהוכתבו לאחר המלחמה ב־2014). אך מדיניות הממשלה מייצרת שוב ושוב את התנאים להצתת סבב מלחמה נוסף, ודאי שעה שבממשלה יושבים גם גורמים לאומנים פנאטים שאכן מעוניינים במלחמה, שאת מחירה לא הם ישלמו. הם מעוניינים לייצר רושם כוזב שהם "עושים משהו" כדי להסתיר את העובדה שהם נושאים באחריות העיקרית לבעיה.

המשבר ברצועת עזה הוא לא גזירה משמיים. הטלת מצור, חנק, חורבן ושכול בממדים עצומים על רצועת עזה, על שני מיליון תושביה, לא רק רמסה חפים מפשע ולא רק שלא פתרה דבר, אלא דירדרה את המצב עוד יותר לאורך השנים האחרונות.

בעוד שירי הרקטות והפצמ״רים חסר ההבחנה וההרסני לעבר אזרחים ישראלים בידי כוחות ימין פלסטיניים תורם את חלקו לדירדור המצב, האחריות העיקרית על המשבר המתפתח בשטח לאורך שנים היא על כתפי שלטון הימין בישראל, בעל השליטה וההשפעה המכרעת על התנאים ברצועה. מדיניות של אלימות מאורגנת וענישה קולקטיבית בדמות מצור, כיבוש, התנחלות, זריעת חורבן ושכול, כפיית עוני ומצוקה, תמשיך להנציח את הסכסוך במחיר כבד מאוד ולטרפד כל אופק לחיים של כבוד, שוויון, ביטחון אישי ושלום לשני העמים. המאבק לשלום מחייב מאבק בממשלה הלאומנית, הקפיטליסטית, המנותקת של נתניהו, ובסדר היום ההרסני שלה.

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת לתת אפס אמון בהבטחות ובפעולות של ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו. אנחנו קוראים להתנגדות מוחלטת להפצצות ברצועת עזה ומגנים גם את ירי הרקטות חסר ההבחנה לעבר אזרחי ישראל. תחת זאת, מחאה אזרחית המונית של תושבי עזה, שתתארגן באופן דמוקרטי, בהחלט נחוצה מול המצור ולמען אלטרנטיבה, וההפגנות של תושבים מהשורה בעזה צריכות לזכות לסולידריות גם מצד עובדים וצעירים ישראלים. אם וככל שההסלמה תימשך, אנחנו קוראים להתגייסות של ציבור העובדים והצעירים, יהודים וערבים יחד, לפעולות מחאה למניעת מלחמה, לסיום מדיניות המצור האסונית ונגד שלטון הימין של נתניהו. אנחנו קוראים להיאבק למען אלטרנטיבה, למען שלום, שוויון וצדק חברתי, למען שינוי סוציאליסטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.