סוציאליסטים וסערת בחירות 2019
אין פתרון בלי מאבק בשלטון ההון
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
העבודה המאורגנת · כיבוש ושלום · המזה״ת · עולמי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · מאבק סוציאליסטי
X
טירוף קפיטליסטי
הם לא מספיק מנוצלים
יו״ר המועצה הלאומית לכלכלה לא רוצה שחוק שכר המינימום יחול על עובדים מהגרים ומבקשי מקלט

הדפסה
עבודים מהגרים בשדה ניצן. צילום ארכיון: אקטיבסטילס

בזמן שממשלת ההון מנהלת מלחמה נגד מבקשי המקלט, אבי שמחון, מקורבו של נתניהו ויו״ר המועצה הלאומית לכלכלה, הציע שחוק שכר מינימום וחובת הפרשות לפנסיה לא יחולו על עובדים מהגרים ומבקשי מקלט.

על רקע הניסיון התמידי של המעבידים, תחת הקפיטליזם, להגדיל רווחים על חשבון העובדים, שמחון מציע ליצור מערכת חוק נפרדת עבור העובדים הכי מנוצלים במשק, מערכת שתקצין את הניצול שלהם ותפגע בכלל העובדים.

שמחון מנסה באופן נבזי לשסות קבוצת עובדים אחת בשנייה עם הטיעון שהורדת השכר למהגרי העבודה תקל על הקשישים שזקוקים למטפלים ותוזיל תוצרת חקלאית. בפועל, דרדור תנאי העבודה של קבוצת עובדים אחת מתחילה מירוץ לתחתית עבור כלל העובדים. על הדרך הדבר גם יעזור למדינה להתנער מכיסוי הוצאות סיעוד עבור משפחות עובדות.

ההצעה של שמחון ממחישה את הצורך במאבק למען שכר שווה בעבור עבודה שווה ובסולידריות בינלאומית של עובדים במאבק נגד המערכת הקפיטליסטית שתמיד תנסה לרמוס את החוליות החלשות ביותר.

*   מתוך עיתון 'המאבק', גיליון יוני 2018תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־CWI, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.