לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
הם לא מספיק מנוצלים
יו״ר המועצה הלאומית לכלכלה לא רוצה שחוק שכר המינימום יחול על עובדים מהגרים ומבקשי מקלט
1,090

1,090

בזמן שממשלת ההון מנהלת מלחמה נגד מבקשי המקלט, אבי שמחון, מקורבו של נתניהו ויו״ר המועצה הלאומית לכלכלה, הציע שחוק שכר מינימום וחובת הפרשות לפנסיה לא יחולו על עובדים מהגרים ומבקשי מקלט.

על רקע הניסיון התמידי של המעבידים, תחת הקפיטליזם, להגדיל רווחים על חשבון העובדים, שמחון מציע ליצור מערכת חוק נפרדת עבור העובדים הכי מנוצלים במשק, מערכת שתקצין את הניצול שלהם ותפגע בכלל העובדים.

שמחון מנסה באופן נבזי לשסות קבוצת עובדים אחת בשנייה עם הטיעון שהורדת השכר למהגרי העבודה תקל על הקשישים שזקוקים למטפלים ותוזיל תוצרת חקלאית. בפועל, דרדור תנאי העבודה של קבוצת עובדים אחת מתחילה מירוץ לתחתית עבור כלל העובדים. על הדרך הדבר גם יעזור למדינה להתנער מכיסוי הוצאות סיעוד עבור משפחות עובדות.

ההצעה של שמחון ממחישה את הצורך במאבק למען שכר שווה בעבור עבודה שווה ובסולידריות בינלאומית של עובדים במאבק נגד המערכת הקפיטליסטית שתמיד תנסה לרמוס את החוליות החלשות ביותר.

*   מתוך עיתון 'המאבק', גיליון יוני 2018
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.