לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הפיטורים בסלקום
למה שהעובדים ישלמו בפרנסתם על החובות שצברה ההנהלה?!
הנהלת סלקום הודיעה בספטמבר על פיטורי מאות עובדות ועובדים ■ המשקיעים צהלו ומניית סלקום זינקה
993

993

סלקום חייבת כ־3.4 מיליארד שקל למשקיעים באגרות חוב, שהתייקרו עבורה בשל ספקולציות לגבי יכולת הפירעון שלה. ההנהלה רוצה לגלגל את המחיר על העובדים. הפיטורים ההמוניים יובילו להכבדת עומס העבודה ולפגיעה בשירות ללקוחות ובפיתוח תשתיות.

מנהלי סלקום מקבלים משכורות עתק — יו״ר סלקום, עמי אראל, גרף כ־50 מיליון שקל לאורך שנותיו בתפקיד. מאז שנת 2011 דירקטוריון סלקום חילק דיבידנדים בהיקף של 1.3 מיליארד שקל! למה שהעובדים ישלמו בפרנסתם על החובות שצברה ההנהלה?!

עובדי סלקום הגיבו לאיום הפיטורים בשורה של צעדי מחאה שכללו עיצומים, אסיפות עובדים ושביתה. בעקבות המחאה, מכתבי הפיטורים הוקפאו זמנית.

העובדים בסלקום חתמו לפני חצי שנה על הסכם קיבוצי חדש עם ההנהלה. אז הוועד הסכים, בשם העובדים, לדרישת ההנהלה להקפיא את תוספות השכר ב־2020 בשביל למנוע, כביכול, פיטורים. עכשיו ההנהלה רומסת את ההסכם שנחתם.

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר־דוד, נפגש בחשאי עם יו״ר חברת ההחזקות IDB, השולטת בסלקום, וסיכם עימו כי לאחר החגים יתקיים משא ומתן על תנאי הפיטורים והיקפם. באופן מקומם, יו״ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני, התמנה ליועץ בשכר עבור ההנהלה ונגד העובדים. צריך לדרוש מבר־דוד שינתק כל קשר אישי עם עיני, שהעובדים יקבלו דיווח שוטף ומלא מהנעשה בחדר המשא ומתן, ושכל הכרעה על הסכם תעבור לעובדים עצמם.

הנהגת ההסתדרות חייבת לתת גב אמיתי לעובדות ולעובדים ולדרוש ביטול מוחלט של תוכנית הפיטורים. הרחבת המאבק, כולל שביתות סולידריות של עובדים בענף הסלולר ובשאר החברות בשליטת IDB, בהחלט יכולה לקפל את הנהלת סלקום ולשלוח מסר ברור להנהלות של שאר התאגידים — אל תעזו להפר הסכמי עבודה ולחסל משרות בשביל למקסם רווחים.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון נובמבר 2019
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.