השותפים דורשים מדיניות "ימין על מלא" אבל נתניהו מפחד מתגובת־נגד
שביתת המחאה, ההפגנות והעימותים סביב מחנה שועפאט
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק נהגי אגד
מחזירים את הכוח לעובדים
800 עובדי אגד עזבו את ההסתדרות ועברו לארגון כוח לעובדים, בעקבות פגיעה בשכרם בהסכם הקיבוצי האחרון
858

800 עובדי אגד עזבו את ההסתדרות ועברו לארגון כוח לעובדים. המעבר בא על רקע טענות העובדים לפגיעה בפרמיות, ביטול תוספת המנקו (תפעול קופה), הפחתת התשלום עבור שעות עבודה בלילה — כל זאת בהסכם הקיבוצי האחרון, שהוכתר על ידי ראשי ההסתדרות "הסכם פורץ דרך".

"איזה פורץ דרך? זה פרץ לנו את הכיס. נפלנו במשכורת 1,500 ו־2,000 שקל!" אומר מוסלח סואעד, נהג ותיק באגד וממובילי המעבר לכוח לעובדים.

ההסכם הקיבוצי נחתם למשך תקופה אבסורדית של לא פחות מ־12 שנים, וזאת מבלי שננקטו צעדי מאבק כלשהם, תוך מידור של חלק ניכר מנציגי העובדים מהנעשה במשא ומתן.

"כחבר ועד, אמרתי שאני רוצה להיות במשא ומתן על הפרמיה והסידורים", אומר אייל סבו, ממובילי המעבר לכוח לעובדים וחבר ועד לשעבר, "כשאני והחברים שישבו לידי אמרנו את מה שאנחנו חושבים, והם ראו שאנחנו מבינים בפרמיה — כי הם חשבו שאנחנו לא מבינים בפרמיה, בהגדרות ובבניית סידורים — אז אמרו 'בסדר, בסדר, נזמין אותך לישיבה הבאה'. אף אחד לא הזמין אותנו, וקיבלנו את מה שקיבלנו עכשיו".

"תלוש המשכורת לא משקר", אומרים מובילי המהלך, "הגיע הזמן להחזיר את הכוח לעובדים".

*   הכותב משמש מלווה משפטי של התארגנות עובדי אגד בכוח לעובדים. מתוך עיתון "המאבק", גיליון פברואר 2020

₪18,479
עוד ₪1,521
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2022
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.