בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק נהגי אגד
מחזירים את הכוח לעובדים
800 עובדי אגד עזבו את ההסתדרות ועברו לארגון כוח לעובדים, בעקבות פגיעה בשכרם בהסכם הקיבוצי האחרון
615

800 עובדי אגד עזבו את ההסתדרות ועברו לארגון כוח לעובדים. המעבר בא על רקע טענות העובדים לפגיעה בפרמיות, ביטול תוספת המנקו (תפעול קופה), הפחתת התשלום עבור שעות עבודה בלילה — כל זאת בהסכם הקיבוצי האחרון, שהוכתר על ידי ראשי ההסתדרות "הסכם פורץ דרך".

"איזה פורץ דרך? זה פרץ לנו את הכיס. נפלנו במשכורת 1,500 ו־2,000 שקל!" אומר מוסלח סואעד, נהג ותיק באגד וממובילי המעבר לכוח לעובדים.

ההסכם הקיבוצי נחתם למשך תקופה אבסורדית של לא פחות מ־12 שנים, וזאת מבלי שננקטו צעדי מאבק כלשהם, תוך מידור של חלק ניכר מנציגי העובדים מהנעשה במשא ומתן.

"כחבר ועד, אמרתי שאני רוצה להיות במשא ומתן על הפרמיה והסידורים", אומר אייל סבו, ממובילי המעבר לכוח לעובדים וחבר ועד לשעבר, "כשאני והחברים שישבו לידי אמרנו את מה שאנחנו חושבים, והם ראו שאנחנו מבינים בפרמיה — כי הם חשבו שאנחנו לא מבינים בפרמיה, בהגדרות ובבניית סידורים — אז אמרו 'בסדר, בסדר, נזמין אותך לישיבה הבאה'. אף אחד לא הזמין אותנו, וקיבלנו את מה שקיבלנו עכשיו".

"תלוש המשכורת לא משקר", אומרים מובילי המהלך, "הגיע הזמן להחזיר את הכוח לעובדים".

*   הכותב משמש מלווה משפטי של התארגנות עובדי אגד בכוח לעובדים. מתוך עיתון "המאבק", גיליון פברואר 2020תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.