לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק בימין הקיצוני
אין מנדט לממשלת אפליה וגזענות
להתארגן למאבק נגד אי־שוויון ושלטון הון ■ פלייר שהפיצו פעילי מאבק סוציאליסטי בדוכן הסברה בחיפה
1,199

1,199

נתניהו עשה הכל כדי להכניס את הכהניסטים, ההומופובים, הסקסיסטיים והגזענים לכנסת. רשימת 'הציונות הדתית' של סמוטריץ', בן גביר ואבי מעוז ממפלגת 'נעם' בפנים, ועכשיו נתניהו רוצה להקים איתם ממשלה! המושחת מבלפור קיבל את המנדט מהנשיא. אבל אין לו מנדט ציבורי לממשלת אפליה וגזענות.

אחרי שנה של מגפה ומשבר שהביאו לזינוק באבטלה, בעוני ובאלימות בתוך המשפחה, דרושה השקעת חירום מאסיבית ביצירת משרות, שירותי רווחה ודיור ציבורי.

אבל סדר היום של בני הברית החדשים של המיליונר המושחת מבלפור הפוך לחלוטין: רשימת "הציונות הדתית" מתכננת לקדם חקיקה שתקשה על נשים להתלונן על תקיפות מיניות, לבטל החלטת ממשלה לגבי קידום ייצוג שוויוני לנשים, לפגוע בביטחון התעסוקתי של עובדים ועובדות ולאסור על שביתות סולידריות ולקדם צעדי סיפוח. זה רק חלק מהתוכניות של ההומופובים המושבעים מ"נעם", הניאו־פשיסטים של "עוצמה יהודית" וסמוטריץ' שקרא אחרי הבחירות לטרנספר של ערבים־פלסטינים.

מפלגות הממסד המתנגדות לנתניהו מנסות לרכב על הזעם נגד הימין הקיצוני. אבל הן היו שותפות למדיניות של המשך הכיבוש ו"ניהול הסכסוך" וגם למדיניות הייבוש התקציבי של מערכות הרווחה ולהחרפת המצוקות החברתיות. כל אלה תרמו לצמיחת מפלגות הימין הקיצוני.

אסור לתת לרעיונות של מעוז, בן גביר, סמוטריץ' ודומיהם מקום בממשלה, בכנסת, בבתי הספר, במקומות העבודה או בשכונות.

לפני שנה, אלפי תלמידים.ות ומורים.ות השביתו את הלימודים והפגינו בזעם בדרישה לפטר את יו״ר "הבית היהודי" רפי פרץ, מתפקיד שר החינוך, לאחר שמונה על ידי נתניהו והביע תמיכה ב'טיפולי המרה' ללהט״ב, בגירוש ילדי מהגרות עבודה וכינון אפרטהייד בשטחים הפלסטיניים. צריך לעצור את הימין הקיצוני בעזרת התארגנות, מאבק והצבת אלטרנטיבה.

להתארגן ולהיאבק:
  • לעצור כל התקפה על הזכות לעתור משפטית נגד אלימות מגדרית ומינית, נגד אפליה ונגד מהלכים דורסניים של הממשלה.
  • ביטול מיידי של חוק הלאום ושל כל אפליה בחוק. מאבק נגד כל אפליה, הסתה ודיכוי על רקע לאום, מוצא אתני, דת, מגדר ונטייה מינית.
  • די למדיניות של כפיית עוני! פיצוי לשכירים ועסקים קטנים על אובדן הכנסה בשנת הקורונה. להשיק תוכנית חירום להשקעה מסיבית בשירותי הבריאות, הרווחה והחינוך, ביצירת משרות, בדיור ציבורי ושדרוג תשתיות.
  • קידום הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה, סקסיזם וגזענות, ולמען שוויון, בכלל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. קידום יוזמות של ארגוני עובדים.ות, סטודנטים.ות ותלמידים.ות בנושא.
  • לבנות מפלגה של ציבור העובדים והעובדות, יהודים וערבים, כאלטרנטיבה למפלגות הממסד שמתחפשות ל"חברתיות" אך תומכות בסדר־יום קפיטליסטי לאומני. מפלגה שתיאבק נגד מערכת שמנציחה אי־שוויון ועוני, נגד אפליה וכיבוש, ולמען אלטרנטיבה סוציאליסטית!
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.