לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות עם תושבי כמאנה
הפגנה של מאות בעקבות פיגוע "תג מחיר" בגליל
מאז פרסום תוצאות הבחירות, אירועי טרור דומים התחרשו בבית איכסא ובכפר קאסם ■ התשובה לימין הקיצוני, לגזענות, לאפליה ולמערכת שמנציחה אי־שוויון ועוני, היא מאבק מאוחד של יהודים וערבים לבריאות, רווחה, שיוויון ושינוי סוציאליסטי
1,276

1,276

מאות יהודים וערבים השתתפו בהפגנה ביישוב הבדואי כמאנה שבגליל, במחאה על אירוע טרור לאומני בו רוססה כתובת גזענית על קיר ונגרם נזק ל־20 כלי רכב ביישוב. מאז פרסום תוצאות הבחירות, אירועי טרור דומים התחרשו בבית איכסא ובכפר קאסם. גם שם האירועים כללו השחתה והצתת רכבים וריסוס כתובת "לגרש או להרוג".

האירועים הללו מתרחשים לאחר כניסות של בן גביר הכהניסט לכנסת, ולא מקרה. הגזענים סבורים שהגיעה שעתם להרים ראש. אך חשוב לזכור שמפלגתו הניאו פאשיסטית של בן גביר "עוצמה יהודית" נכנסה לכנסת רק בזכות מהלך נואש של נתניהו, שחיבר בינה למפלגה של סמוטריץ' ולמפגלת נעם הלהט״בופובית ואף קרא להצביע גם להם כדי להרכיב יחד איתם ממשלת "ימין על מלא".

זהו אירוע הטרור הלאומני הראשון בכאמנה, אבל לתושבים הוא מזכיר את המדיניות של ממשלות ישראל שמאז 1948 ניסו לגרש את תושבי היישוב באמצעות מניעת חיבור לתשתיות והריסת בתים. הישוב הוכר על ידי המדינה רק בשנת 1995 וגם אז לקח שנים עד שתושביו חוברו לחלק מהתשתיות.

השתתפנו בהפגנת הסולידריות עם תושבים מהכפר וקראנו סיסמאות: יהודים וערבים נגד גזענים, הגזענות מתחילה במסדרונות הממשלה, בן גביר הגזען עוד נעיף אותך מכאן, ביבי, בנט, ליברמן עוד נעיף אתכם מכאן, הימין הקיצוני סכנה ביטחונית.

במשבר הקורונה ראינו סולידריות גדולה בין אלפי עובדות ועובדים יהודים וערבים במערכת הבריאות, החינוך והרווחה. שלטון נתניהו מאידך קידם "הפרד ומשול" בין יהודים וערבים והכשיר גורמים כהניסטים. ממשלת נתניהו־גנץ, המשיכה בזמן המשבר הבריאותי להרוס בתים בכפרים שבהם היא לא מכירה, תוך הפקרת החברה הערבית לעוני, למחסור ולאלימות נשק. זה קרה במקביל לזינוק באבטלה, בפערים חברתיים ובאלימות ורצח נשים, בחברה כולה. התשובה לימין הקיצוני, לגזענות ולאפליה הממוסדת ולמערכת שמנציחה אי־שוויון ועוני, היא מאבק מאוחד של יהודים וערבים לבריאות, רווחה, שיוויון ושינוי סוציאליסטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.