לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המחאה נגד קצא״א
ממשלת בנט־לפיד שופכת עוד דלק למדורת האקלים
עסקת קאצ״א רד־מד היא דוגמה מאלפת לגישה האמיתית של ממשלת בנט־לפיד למשבר – למרות כל הרטוריקה האקלימית החדשה, הם מנדבים תשתיות ציבוריות לתאגידים פרטיים, כדי שאלה יעשו רווחים מסחר בדלקים פוסיליים
989

989

במוצ״ש ה־25.9 נורתה יריית הפתיחה לשלב חדש במחאת האקלים בארץ, וספציפית במאבק נגד העסקה בין החברה הממשלתית קצא״א עם תאגיד האנרגיה הבינלאומי רד־מד.

כמאתיים מפגינים ומפגינות התכנסו מול ביתו של יאיר לפיד, ומאות נוספים יצאו להפגין בגשרים ובמוקדים שונים ברחבי הארץ. המפגינים דרשו מהממשלה לפעול נגד משבר האקלים ולבטל את העסקה שאמורה לאפשר הזרמת עשרות מיליוני טון של נפט מאיחוד האמירויות דרך צינור יבשתי בין נמל אילת לנמל אשקלון.

בתגובה למחאה מחוץ לביתו, אמר לפיד כי "המשמעויות הסביבתיות של ההסכם ייבדקו בקפידה יתרה". המשמעויות של גידול דרמטי בכמות הנפט שמוזרם דרך הצינור של קצא״א ברורות! הסיכוי לדליפות נפט מהמכליות בנמלים ומהצינור עצמו יגדל, תוך סיכון ממשי לבריאות התושבים, למי השתייה המותפלים, לטבע ולקרקע. באוקטובר 2020 הייתה דליפת נפט בנמל קצא״א באשקלון ובאוגוסט השנה הייתה דליפת נוספת מהצינור הקרקעי.

אך מעבר לכך, עסקת קצא״א–רד־מד מתדלקת את משבר האקלים. זוהי דוגמה מאלפת לגישה האמיתית של ממשלת בנט־לפיד ושל המעמדות השליטים באזור למשבר — למרות כל הרטוריקה האקלימית החדשה, הם מנדבים תשתיות ציבוריות לתאגידים פרטיים, כדי שאלה יעשו רווחים מסחר בדלקים פוסיליים!

מול הגישה הזאת של הממשלה: צריך לחזק את ההפגנות, לצרף קבוצות נוספות למאבק ולבנות תנועת אקלים רחבה. את ההסכם בין קצא״א לרד־מד צריך לבטל, מבלי לפגוע בעובדי ועובדות קצא״א.

במקום שיתוף פעולה בין ממשלת הימין בישראל לאוליגרכיות במפרץ, דרוש שיתוף פעולה בין עובדות ועובדים ועניים במזרח התיכון נגד סכנת האקלים. במקום סחר בין אליטות קפיטליסטיות למען הרווחים שלהן, דרוש מאבק למען בעלות ציבורית ופיקוח דמוקרטי על משק האנרגיה והפיכתו לירוק — למען הסביבה והעתיד של כולנו.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.