לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות בינלאומית
לשחרר את ז׳אויד ממאדוב ואת כל הפעילים.ות ברוסיה נגד המלחמה
די למעצרים הפוליטיים, לרמיסת זכויות העצורים.ות ולפיברוק תיקים ■ כן לסולידריות בינלאומית ומאבק למען עצירת המלחמה ■ משמרת מחאה מחר (יום ו') מול שגרירות רוסיה בתל אביב
718

718

פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי, יקיימו מחר (יום ו') משמרת מחאה מול שגרירות רוסיה בתל אביב, בדרישה לשחרר מבתי הכלא ברוסיה את מתנגדות ומתנגדי המלחמה והמשטר, ביניהם הסוציאליסט ז׳אויד ממאדוב. המשמרת תתקיים ב־11:00 ברח' הירקון 120, תל אביב.

המשטר של פוטין מנהל מזה חודשיים וחצי מלחמה נגד אוקראינה. כבר מהיום הראשון למלחמה, עשרות אלפים ברוסיה יצאו למחות באומץ נגד המלחמה והמשטר, כשהן.ם מסתכנות ומסתכנים ברדיפה פוליטית ומעצרים. יותר מ־15 אלף נעצרו מאז תחילת המלחמה. רבות ורבים נאלצו להתמודד עם אלימות משטרתית, עינויים וכליאה ממושכת.

ז׳אויד ממאדוב הוא סוציאליסט, פעיל נגד המלחמה, שהשתתף גם במאבקים למען זכויות נשים ולהט״ב, מארגן איגוד סטודנטים.ות, שגם לקח חלק במאבק נגד משטר לוקשנקו בבלארוס ומשטר פוטין ברוסיה. בימים אלה הוא נכלא בפעם השלישית על הבעת עמדה נגד המלחמה. המשטר מנסה לנתק אותו מהתנועה נגד המלחמה ולהפחיד אותו באמצעות החזקתו מאחורי סורג ובריח ושתילה של מרגלים של המשטרה בתאו בבית המעצר. כדי לעצור את ז׳אויד, המשטרה עקבה אחריו מחוץ לביתו, וחטפה אותו ממקום העבודה שלו. עכשיו המשטר מנסה לפברק תיק פלילי נגד ז׳אויד, שעלול להביא למאסר ממושך של בין 5 ל־10 שנים. חייבים להגן עליו!

ז׳אויד הוא כמובן לא היחיד. קיריל אוקראינסטב, מנהיג שביתת עובדות ועובדי השליחויות במוסקבה, והעורכים.ות של אתר הסטודנטים.ות האופוזיציוני DOXA, שנקט עמדה נגד המלחמה, נעצרו גם כן בנוסף לרבות ורבים נוספים. כל הפעילים.ות נגד המלחמה צריכים להשתחרר מיידית.

כן למאבק וסולידריות בינלאומית של צעירות.ים וא.נשים עובדים למען עצירת המלחמה!

אנחנו אומרות ואומרים:

>> לשחרר מיד את ז׳אויד ממאדוב ואת כל הפעילים.ות נגד המלחמה ברוסיה. די למעצרים הפוליטיים, לרמיסת זכויות העצורים.ות ולפיברוק תיקים.

>> לא למלחמה באוקראינה! להוציא מיד את כל כוחות צבא רוסיה מאוקראינה. תמיכה בזכותם של תושבי ותושבות אוקראינה לקבוע את עתידם, לרבות הזכות להגדרה עצמית של מיעוטים.

>> מחרחרי מלחמה לא מייצגים פתרון. אפס אמון במעצמות האימפריאליסטיות מכל צד. גם נאט״ו אינה כוח מגן, אלא חלק מהבעיה כמכונת מלחמה אימפריאליסטית בשירות אינטרסים של אליטות מנותקות.

>> להבטיח את הזכות למקלט, ללא תנאי. הכרה מלאה בכלל הפליטים.ות מהמלחמה, ללא קשר לאזרחותם, למוצאם ולזהותם. הבטחת היתרי עבודה, ביטוח בריאות וליווי ותמיכה ככל הצורך, לרבות שיכון וסיוע כספי. לא לקיצוץ תקציבי! מימון באמצעות מס חירום על הטייקונים.

>> סולידריות בינלאומית. לבנות תנועת מחאה נרחבת, חוצת־גבולות — של א.נשים מהשורה, של ארגונים חברתיים, של איגודי עובדים — נגד המלחמה, נגד תוקפנות אימפריאליסטית, נגד עוני ושלטון הון. מאבק לשלום והתנגדות גם לחרחורי מלחמה במזרח התיכון ולכיבוש ולדיכוי של מיליוני פלסטינים.

>> להציב אלטרנטיבה. מול תוקפנות אימפריאליסטית ויריבויות בין מעצמות קפיטליסטיות בהובלת אליטות מושחתות, המביאות לעוד מרחץ דמים, להציב אלטרנטיבה של סולידריות בינלאומית ושינוי סוציאליסטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.