הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שביתה בתחבורה הציבורית
מאבק נהגות ונהגי האוטובוסים מעלה הילוך
שביתת התחבורה הציבורית הארוכה ביותר מזה 5 שנים, הפגנות וחסימות כבישים ■ העובדות והעובדים המאורגנים באיגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים ישבתו החודש מדי שבוע בבוקר יום שני ■ דיווח מהשטח בחיפה
610

הממשלה ממשיכה לצפצף על הדרישות להעלאת שכר, בטחון תעסוקתי והגנה מפני אלימות — על אף מחסור באלפי עובדים בתחבורה הציבורית. הנהגות והנהגים באיגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים הכריזו על סדרה של שביתות בכל יום שני בשבוע בחודש הקרוב. בית הדין נענה לפניית המעבידים בגיבוי שרת התחבורה מרב מיכאלי, יו״ר מפלגת העבודה, והגביל באופן בלתי דמוקרטי את השביתה ל־3 וחצי שעות במקום 8 שעות כמתוכנן. עדיין, הלחץ על המעבידים ועל הממשלה הקפיטליסטית החלשה עשוי להוביל להישגים. ללחץ זה מצטרפים העובדים המאוגדים תחת ההסתדרות הלאומית שהצליחו לדחוק את האיגוד השמרני שלהם לאיים גם כן בשביתה, ולצאת בקמפיין בו הוחלפו לוחות הרישוי של אלפי אוטובוסים בכתובת "מירב 0 בתחבורה". שיתוף פעולה בין כלל האיגודים בתחום, כולל ההסתדרות הכללית, יכול לתת מכה לסדר היום של הפרטת התחבורה הציבורית, שנועד בין היתר לשבור את תנאי העבודה.

מאבק סוציאליסטי תומכת במאבק שהוא חלק מהמאבק הכללי נגד יוקר המחייה, ולמען תחבורה ציבורית נגישה וסביבתית. סניף חיפה מדווח מהפגנה וחסימת כבישים שנערכה בתחנת מרכזית המפרץ. במקביל התקיימו הפגנות וחסימות בכניסה לירושלים, מול הכנסת ומחאות ומשמרות שביתה בכל התחנות המרכזיות בהן פועלות החברות בהן התקיימה השביתה.


הבוקר השתתפנו בהפגנה של נהגי סופרבוס במרכזית המפרץ. ההפגנה התרחשה במהלך שביתה בת 3 וחצי שעות שהוכרזה על ידי איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים והייתה השביתה הארוכה ביותר בתחבורה הציבורית בחמש השנים האחרונות.

להפגנה הגיעו כ־100 נהגים שלקחו חלק בשביתה. הם הגיעו עם שלטים עליהם נכתב "הצמדה לשכר הממוצע עכשיו", "שכר, ותק הכרה במקצוע", ו"אנחנו הפתרון לפקקים ולזיהום", וצעקו בעיקר את הסיסמה "בלי נהגים אין תחבורה".

במהלך ההפגנה הנהגים חסמו את התנועה בצומת שבכניסה למרכזית המפרץ ועצרו גם יציאת אוטובוסים מהתחנה. הלך הרוח היה אנרגטי ולוחמני מאוד והכביש נחסם למשך כמעט שעה(!).

לא סתם יש מחסור של אלפי נהגים בתחבורה הציבורית, בשעה שהמחירים עולים והשכר נשחק הממשלה ממשיכה לסרב לדרישות הבסיסיות להעלאת שכר, שמירה על ותק, הכרה במקצוע והגנה מפני אלימות למרות שהיא יושבת על "עודף תקציבי". תחבורה ציבורית נגישה ואיכותית היא אינטרס של הציבור הרחב. כפי שנכתב על אחד השלטים שהנהגים הרימו "אנחנו הפתרון לפקקים ולזיהום".
צפו בראיונות הוידאו שערכנו עם עלי כעביה, חבר ועד נהגי סופרבוס באיגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים ונהגות ונהגים נוספים:תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.