לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק נהגי ונהגות האוטובוסים
שביתת אזהרה בתחבורה הציבורית
כל הכוח לנהגים ולנהגות ■ בלי נהגים אין תחבורה!
760

760

ביום חמישי 28.10 עצרו את עבודתם למשך שעה אלפי נהגים ונהגות, ערבים ויהודים, המאוגדים באיגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים. אלפי אוטובוסים בעשרות ערים לא יפעלו. הם הצטרפו לשביתת פתע באותו הבוקר של נהגי השאטלים בנתב״ג המאוגדים בהסתדרות הלאומית.

שרת התחבורה, מרב מיכאלי, ושאר חברי הקואליציה מלאים בדיבורים על תיעדוף התחבורה הציבורית. אך ממשלת ה"שינוי" ממשיכה בשיטת המכרזים האזוריים שהופכת את הנהגים לעובדי קבלן ומסרבת להיענות לדרישה להכיר בנהגים כעובדי ציבור. מדיניות ממשלתית מגבה את המעבידים, הזכיינים הפרטיים, שמסרבים לדרישות לשכר סביר, מונעים צבירת ותק ומפקירים את הנהגים להתמודד עם תקיפות אלימות (לעיתים קרובות על רקע גזעני). בין התוצאות של מדיניות אנטי־עובדים זו היא מחסור של אלפי עובדים בתחבורה הציבורית. פגיעה באיכות הנמוכה גם כך של התחבורה הציבורית.

מיכאלי אף גיבתה את המעבידים בפנייתם לבית הדין לעבודה בדרישתם המקוממת שיוציא צווי מניעה אנטי־דמוקרטיים לשביתת האזהרה. זאת לאחר חודשים של מריחת זמן והתעלמות מדרישות הנהגים. בשל בקשת המעבידים הורה בית הדין להגביל את השביתה לשעה אחת במקום 4 כפי שתוכנן, ואסר לשבות בירושלים ובמטרונית בחיפה.

לאחר סדרת הפגנות לוחמניות ומאבק שנמשך כבר כמה שבועות — שביתת האזהרה של נהגי האוטובוסים, כמו גם שביתת נהגי השאטלים בנתב״ג, נחוצות כדי לשפר את תנאי העבודה של הנהגים והנהגות. שיפור תנאי העבודה הוא חלק בלתי נפרד מהמאבק למען תחבורה ציבורית איכותית, ירוקה, יעילה ונגישה, שצריכה להיות שירות ציבורי, לרווחת הציבור, בבעלות ציבורית, וללא תשלום.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.