לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"אין אישור למחאות"
בשיטות של מאפיה: המשטרה ביטלה כנס מחאה נגד המלחמה ולמען חילופי שבויים ובני ערובה
לא להשתקה ולסתימת פיות בחסות המלחמה ■ לארגן מחאות והפגנות נגד ההפצצות ומרחץ הדמים!
530

530

לאחר שהודיעה שלא תאפשר אף הפגנה נגד המלחמה, המשטרה עלתה שלב נוסף בקמפיין סתימת הפיות הדורסני כשביטלה כנס חירום נגד המלחמה באמצעות איומים מאפיונרים. כנס המחאה היהודי־ערבי, שיזמה ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי, תוכנן להתקיים מחר בערב (חמישי) תחת הקריאה:

"להפסקה מיידית של המלחמה, לחילופי שבויים ובני ערובה, להוצאה של האזרחים ממעגלי האלימות והאיבה, לפתרון מדיני אשר מבוסס על עקרונות הצדק, השלום והשוויון ולהפסקת הרדיפה וההסתה שלוחת הרסן של גורמי ממסד וכנופיות גזעניות כנגד עובדים, סטודנטים, פעילים פוליטיים ונבחרי ציבור."

המפגש תוכנן להתקיים באולם "מיראל" ברחוב אלנבי, בחיפה, אלא שהיום אחר הצהריים הודיעו מארגני האירוע כי המשטרה איימה על בעל האולם בצו סגירה לתקופה ארוכה אם יאפשר את קיום האירוע באולם שבבעלותו. בתגובה למתקפה האנטי־דמוקרטית הזו, תקיים ועדת המעקב מחר בשעה 11:00 מסיבת עיתונאים במשרדיה שבנצרת.

מפכ״ל המשטרה שבתאי: "אין אישור לביצוע מחאות, והמחוז פה הוכיח שהוא עושה את זה ביד רמה"

מהלך ההשתקה הדורסני של המשטרה לביטול כנס המחאה בחיפה, מגיע לאחר שורה של צעדי דיכוי שנועדו לאסור קיום הפגנות נגד המלחמה. בסרטון שפורסם ב־17 באוקטובר בדף הפייסבוק הרשמי של משטרת ישראל בערבית, המפכ״ל הגזען איים: "מי שרוצה להיות אזרח ישראל, אהלן וסהלן. מי שרוצה להזדהות עם עזה, מוזמן. אני אעלה אותו לאוטובוסים שמפנים לשם עכשיו".

מאז המשטרה תקפה ועצרה באלימות מפגינים ומפגינות נגד המלחמה במשמרות מחאה שהתארגנו בטייבה ובחיפה. בהפגנה נגד המלחמה באום אל־פחם המשטרה תקפה מפגינות ומפגינים עם אלות, רימוני הלם וכדורי מתכת מצופי גומי ועצרה באלימות 12 מפגינים, כולל עיתונאי, עורך דין, ומספר קטינים. 9 מפגינים שוחררו רק היום (25.10.23), שבוע אחרי ההפגנה, ו־4 נוספים נותרו בהארכת מעצר עד יום ראשון הבא (29.10.23).

לארגן מחאות והפגנות נגד ההפצצות על עזה, לעצור את מרחץ הדמים!

צעדי הדיכוי הדרקוניים הללו נועדו להלך אימים ולהרתיע כל קול שמתנגד לטבח הנקמה שמובילה ממשלת נתניהו־גנץ־בן גביר נגד תושבי ותושבות הרצועה ומשתלבים ברדיפה פוליטית אגרסיבית נגד הציבור הערבי־פלסטיני. נכון לכתיבת שורות אלו, מעל 6,500 בני אדם, רובם אזרחים — ילדים, נשים וקשישים, נספו בהפצצות הצבא הישראלי על רצועת עזה הנצורה, מאז הטבח שביצע חמאס בתושבי הדרום ב־7 באוקטובר. פעולות הממשלה מאיימות להמשיך ולמחוק עוד מאות משפחות ומגבירות גם את סכנת ההידרדרות למלחמה אזורית מדממת עוד יותר.

את האיסור האנטי־דמוקרטי על הפגנות נגד טבח הנקמה המתועב הזה, אפשר ונחוץ להפר. גם בגרמניה ובצרפת הרשויות ניסו לאסור על הפגנות סולידריות נגד המתקפה המדממת על עזה. אך מאות מפגינים ומפגינות הפרו את האיסור כבר בימים הראשונים של המלחמה, למרות אלימות משטרתית קשה. בצרפת, הממשלה נאלצה לחזור בה מהאיסור בסופו של דבר וביום ראשון האחרון כבר הפגינו כ־30 אלף בפריז נגד ההפצצות על עזה.

ריכוז כוחות מרחבי הארץ להפגנה מרכזית במוקד אחד, בהובלת תנועות וארגוני שמאל משתי הקהילות הלאומיות, יכול לשבור את איסור ההפגנות האנטי־דמוקרטי שהמשטרה מנסה לכפות. הפגנה כזו תדרוש גם תכנון מוקדם ותיאום של הסדרי אבטחה עצמאיים והגנה עצמית מפני התקפות פיזיות מצד גורמי ימין קיצוני, בנוסף לנקיטת צעדים שיעזרו להתגבר על צעדי הדיכוי של המשטרה ולהגן על שלום המפגינות והמפגינים. התעקשות על קיום אסיפות חירום וכנסי התארגנות בערים הגדולות, על אפם ועל חמתם של בן גביר, שבתאי ושותפיהם, נחוצה כדי לסייע להכנה, תכנון ובניית המאבק בימים ובשבועות הקרובים.

ההזמנה לכנס שבוטל:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.