ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
תחפושת השינוי של ממשלת כיבוש קפיטליסטית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
גדרות תיל ובריונים נגד עובדי "ידיעות"
הנהלת "ידיעות אחרונות" הקיפה את מקום העבודה בגדרות תיל ושלחה בריונים חמושים באלות להכות עובדים, במטרה למנוע מהם להיכנס לבניין. שלושה עובדים נפצעו ואחד נעצר. פעולות אחרונות אלו של ההנהלה נעשו במסגרת סכסוך עבודה מתמשך בנושא מעמדם הארעי ותנאי הסכם שכר חדש של כ־600 עובדים המעורבים בו (בכללם עובדי דפוס, מינהלה וסדרים), הפועלים "לפי הספר". כתבת המאבק דיברה עם חיים מאירי, יו״ר ועד העובדים
1,048

"אנו מנהלים מאבק נגד נסיונותיה של ההנהלה להרוס את התאגדות העובדים. ההנהלה מספרת לציבור שאנו נאבקים כדי למנוע הכנסתם של חידושים טכנולוגיים למקום העבודה. למעשה, לא זה העניין, משום שאנו מקדמים בברכה את הטכנולוגיה החדשה. האמת היא שההנהלה מנסה להחליף עובדים של שנים שצברו ותק בעובדים זולים וזמניים. הם כבר ניסו, בלא הצלחה, לשחד את מנהיגי העובדים בהבטחות למישרות שונות, לשלח קבוצות של עובדים זו בזו, והתחילו להעסיק עובדים בחוזים אישיים. הם אפילו שכרו מומחה להריסת ארגוני עובדים לעשות את העבודה השחורה. זה אותו אחד שנשכר כדי להרוס את העובדים בעיתון 'הארץ'.

"יש כבר עובדים חדשים שחתומים בחוזים אישיים, מרוויחים שכר שמתחת למינימום וחסרים את זכויות הפנסיה והתנאים של עובדים אחרים. כתוצאה מכך, עובדים עלולים למצוא עצמם לאחר ארבע או חמש שנות עבודה עם אותה המשכורת שבה התחילו".

ההנהלה שוכרת בימים אלה את שירותיהם של בתי דפוס אחרים כדי להוציא את העיתון לאור. הם אפילו פנו לשימוש במסוקים כדי שהעובדים לא יוכלו למנוע את הפצתו, אולם העובדים כבר הצליחו להשמיד אלפי עיתונים בדוכני העיתונים.

כחלק מתכסיסי "הפרד ומשול" קלאסיים, שלחו המעסיקים עובדים פלסטינים ועובדים זרים לאייש את מקום העבודה במקום העובדים הישראלים. עובדה זו מצביעה על הצורך בהתארגנות בינלאומית ובאחדות שמעבר לפיצול הלאומי של העובדים, כדי לסכל את ההתקפות הברוטליות מצד המעסיקים. כדי שיצליח, המאבק דורש נחישות מצד העובדים ופנייה לעובדי דפוס, נהגי משאיות ועובדים אחרים שימנעו את הפצת העיתון.

יש לפנות לציבור הרחב ולבקשו לא לקנות "ידיעות אחרונות", שמתיימר להיות "העיתון של המדינה", אך הוכיח שישתמש בכל אמצעי כדי לדרדר את תנאי העבודה של עובדיו.

הודעות תמיכה ל:
חיים מאירי
ועד העובדים
"ידיעות אחרונות"
ההסתדרות
פקס 036969296
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.