הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ממשלה חדשה, בעיות ישנות
"הבחירות הגורליות ביותר אי פעם" מאחורינו, ושתי המפלגות הגדולות מגלות פתאום שההבדלים ביניהן לא כל כך גדולים. בקרוב נגלה שגם במדיניות הביטחון לא צפויים שינויים דראסטיים, אבל ההסכמה הגדולה ביותר בקואליציה החדשה תהיה לגבי המדיניות הכלכלית והחברתית.
1,526

ראש הממשלה הנבחר מיהר להיפגש עם הבוסים האמיתיים, "ראשי המשק" (הפישמנים, הלאוטמנים והפדרמנים), ולהבטיח שלא יהיו פריצות בתקציב 2001. למעשה, צפוי קיצוץ של 8 מיליארד שקל בתקציב הקרוב, ומתוכננת גם החייאה מחדש של הרפורמה הזכורה לרעה (בלי המס על הבורסה), ומי שיסבלו יהיו, כרגיל, העובדים, המובטלים, הערבים, הצעירים והקשישים.

הכלכלה הישראלית חוזרת למיתון המוכר, אחרי שנה של התאוששות חלקית שממנה נהנו רק מעטים. לנזק הכלכלי של האינתיפאדה מצטרף המשבר העולמי והמקומי בהיי־טק, שמאיים להפוך בקרוב למשבר כללי בכלכלה העולמית.

המיתון הזה יחייב את בעלי־ההון להחריף את ההתקפות על העובדים ואת הפגיעה בתנאי החיים של כולנו כדי לשמור על הרווחים שלהם. הם יעשו את זה דרך פיטורים וקיצוצים בשכר, וגם דרך הכתבת מדיניות כלכלית של קיצוצים אכזריים בתקציבי החינוך, הבריאות והרווחה הממשלתיים. המשת״פים שלהם, שיושבים ברוב המפלגות ותלויים במיליונרים למימון מערכות הבחירות הבזבזניות שלהם, יצייתו בשימחה.

התמיכה הנלהבת של ראשי המשפחות ששולטות בכלכלה הישראלית בממשלת אחדות נובעת מהתקווה שממשלה כזו תחנוק ותשתק כל אופוזיציה להתקפות והגזירות הצפויות, דרך חלוקת התיקים והכיבודים הנדיבה כמעט לכל המפלגות. ובאמת, המפלגות המעטות שיישארו בחוץ לא צפויות להוביל התנגדות רצינית.

אבל ההתקפות שיבואו, ויחריפו את העוני והאבטלה שכבר גדלים, לא יעברו בשקט. ההתנגדות תגיע ממקומות אחרים — מהמפעלים ומקומות העבודה, מהשכונות, מעיירות הפיתוח ומהיישובים הערביים. התנגדות מאורגנת, סולידריות בין העובדים והצעירים הנאבקים ונחישות להילחם עד הסוף יוכלו לעצור חלק מההתקפות, אבל כדי להגן על תנאי החיים שלנו לאורך זמן ולשפר אותם, אנחנו חייבים להיפטר מהשיטה שמנצלת אותנו ומייצרת משברים כלכליים ומלחמות — השיטה הקפיטליסטית.

בשביל זה צריך להציע שיטה אחרת, האלטרנטיבה הסוציאליסטית — שיטה שבה הכלכלה והחברה ינוהלו בצורה דמוקרטית על ידי העובדים והצעירים, הרוב המכריע של האוכלוסייה, למען הצרכים של כולנו ולא למען הרווחים של כמה משפחות מיליונרים ששולטות בכלכלה ובחברה היום.

תנועת מאבק סוציאליסטי בונה את האלטרנטיבה הזאת בישראל, בהסברה שמעלה את המודעות לצורך בסוציאליזם, בפעילות ברחוב ובהשתתפות במאבקים היומיומיים של עובדים וצעירים. אם אתם רוצים להשתתף בבנייה של האלטרנטיבה הסוציאליסטית, הצטרפו אלינו!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.