לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חד־הוריות — תוכנית לניצחון
לאחר שנתיים של הקיצוצים האכזריים ביותר שהיו אי פעם במדינה, הכוח האדיר של המחאה החברתית מתחיל לפרוץ. הקיצוץ שהורגש בקצבאות של יוני הוא הקיצוץ הגדול הקודם, שנעשה עוד בתקופת סילבן שלום. כן, זה שהעבודה וש״ס הצביעו בעדו, שפגע בשכבות הכי חלשות של החברה הישראלית וקבר מאות אלפי אנשים עמוק מתחת לקו העוני.
2,794

2,794

הפגיעה הזאת הובילה קבוצה אמיצה של אימהות חד־הוריות מערים שונות, מקבלי הבטחת־הכנסה ועוד אנשים שלא יכלו להמשיך ולשבת בשקט לאמץ את צורת המחאה של ויקי קנפו ולעלות ברגל למשרד האוצר בירושלים.

העלייה ברגל לירושלים היא התפרצות מוקדמת ומרשימה של מחאה עממית, אבל גם ניסיון לנצח את המדיניות הקפיטליסטית הבלתי אנושית של האוצר. הניצחון חשוב במיוחד כי גל הקיצוצים של תוכנית נתניהו יתחיל להיות מיושם החל מחודש אוגוסט, ובו עוד שלל גזירות חדשות: פגיעה בקיצבאות הילדים, עוד קיצוץ בשאר הקיצבאות ופגיעה קשה בעובדים. וזה עוד לא הכל.

האוצר כבר מתכנן את הקיצוץ הנרחב הבא, של 7 עד 9 מיליארדי שקלים נוספים, ולכן הקרב נגד האוצר חייב להתנהל לא כקבוצה של אנשים שבאים למשרד האוצר בדרישה לפתרון אישי של המצוקה הכלכלית, כפי שמשרד האוצר מקווה שהמאבק יתנהל, אלא בחזית מאוחדת של כל השכבות שנפגעות מהמדיניות הכלכלית של הממשלה, ובראשן מעמד העובדים — הציבור היחיד שגדול, מאורגן וחזק דיו כדי לגבור על הממשלה, ושיכול להשתמש בנשק השביתה, הנשק היחיד שממנו מפחדים אנשי האוצר. הכוונה היא לפנייה לחברי ועדים לוחמניים ולעובדים מהשורה, ולא לביורוקרטים בהנהגת ההסתדרות.

כדי שהמאבק יוכל לאחד את כל הקבוצות, צריך לבחור מתוך כל מי שמוכן/ה להיות פעיל/ה הנהגה שתהיה אחראית על אירגון ותיאום כל הפעילויות. ההנהגה תהיה חייבת לדווח לפעילות/ים על ההתקדמות מדי יום, ולהביא לאישורן/ם כל הצעת פשרה או הסכם. צריך להבין גם שהניצחון לא יבוא מראיונות לתקשורת או משיחות עם עסקנים פוליטיים.

כדי להבטיח שהאנשים הראשונים שיצאו למאבק לא יישחקו תחת עומס הפעילות, חייבים לפנות החוצה ולצרף כל הזמן עוד ועוד אנשים למאבק — בחלוקת חומרי הסברה וגיוס פעילים בשכונות, בבתי־הספר, בתנועות הנוער ובמקומות העבודה. במיוחד חשוב לפנות לוועדי עובדים, כמו למשל העובדים במשרדי הממשלה, שהם לא האויבים שלנו אלא חלק מקורבנות המדיניות התאצ׳ריסטית: המשכורות שלהם עומדות להיות מקוצצות בכעשרה אחוזים.

המאבק שלנו הוא לא ריצת מאה מטר — יותר קרוב למרתון. כל ניצחון בקרב שנשיג במאבק הוא חשוב, אבל כל עוד השיטה הקפיטליסטית, שמשרתת כמה משפחות בודדות של מיליארדרים על חשבון כולנו, תמשיך להתקיים, הממשלה והמעסיקים ייקחו בחזרה ביד השנייה כל ויתור שהם ייאלצו לתת ביד אחת.

כדי להפיל את השיטה הרקובה והמדכאת הזאת אנחנו צריכים גם כלי פוליטי — מפלגת עובדים דמוקרטית, לוחמת והמונית, חמושה בתוכנית סוציאליסטית, שתהיה מחויבת לעובדים ולשאר השכבות המנוצלות, ולא למיליונרים כמו המפלגות הקיימות.

הדרישות שלנו:

  • לבטל את כל הקיצוצים לאלתר!
  • שכר מינימום של 5,000 ש״ח לחודש, קיצור שבוע העבודה ללא פגיעה בשכר ועבודות ציבוריות בשכר הוגן ובהתאם לצרכים החברתיים, כמו תחבורה ציבורית זולה ויעילה ובניית דירות זולות, בתי חולים וכיתות בית־ספר
  • לבטל את הרפורמה במס ואת שיפוי המעסיקים, שמזרימים מיליארדים לכיס של המיליונרים על חשבוננו
  • לאחד את כל קבוצות המאבק בגוף נבחר ודמוקרטי אחד, שייצג את האינטרסים של כל הנאבקים נגד הקיצוצים, והקמת מפלגת עובדים דמוקרטית, לוחמת והמונית
  • שביתה כללית אמיתית, מכוונת לפגיעה מקסימלית בממשלה ובבעלי ההון, עם הפגנות ענק וללא פשרות רקובות, עד לביטול התוכנית הכלכלית
  • מאבק משותף של כל העובדים והשכבות המנוצלות האחרות, נשים וגברים, יהודים וערבים, לשים סוף לשיטה הקפיטליסטית שמוליכה אותנו ממשבר למשבר ולא מסוגלת לספק את הצרכים הכי בסיסיים של כולנו, ולהחלפתה בחברה סוציאליסטית ודמוקרטית שבה אנחנו נשלוט בחיינו
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.