לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הסטודנטים יוצאים למאבק
לאחר שכילו זעמם על קיצבאות הביטוח הלאומי העלובות, קיצצו, הפריטו ופיטרו, ישבו בעלי־ההון וחשבו: איך נוכל עוד להקשות על השכבות הנמוכות? מהיכן נוכל עוד לקחת?
2,172

2,172

ישבו, חשבו ומצאו: בואו נפגע בסטודנטים כך שהמוסדות להשכלה גבוהה יהיו לעשירים בלבד!
מצאו ועשו: החליטו לגבות ארנונה מסטודנטים, להטיל מס על מלגות ולהעלות את שכר הלימוד ל־30,000 ש״ח. ויהי טוב.
ואמרו: הרי כך, לא נצטרך לסבול את הצעירים מעיירות הפיתוח וסטודנטים ערבים. כך ההשכלה תהיה רק בשביל האליטות, והשאר — תמיד נוכל למצוא להם עבודה באחד המפעלים שלנו בשכר מינימום.

אלא שהסטודנטים לא מוכנים לוותר. רבים יודעים שאם הגזרות הללו ייצאו לפועל אז הם יצטרכו לעזוב את האוניברסיטה מבלי לסיים את התואר. בשבועות האחרונים אלפי סטודנטים פנו להתאחדות הסטודנטים הארצית בדרישה לפעול.
ההנהגה של הסטודנטים לא כל כך ששה לקרב. ההתאחדות שמורכבת בעיקר מעסקנים פוליטיים וחברי מרכזי הליכוד והעבודה שלא מוכנים כל כך מהר לוותר על הג׳וב שלהם בכנסת, והם יעשו הכל כדי למנוע מאבק אמיתי.
אבל השטח כבר בוער להם מתחת לרגליים. באוניברסיטה העברית בירושלים התארגנו סטודנטים מהשורה והקימו ועדי פעולה (כרגע בשלושה קמפוסים: עין כרם, הר הצופים וגבעת רם) שמרכזים את המאבק. ב־30 בנובמבר 2004 נערכה פגישה כללית של שלושת ועדי הפעולה ונקבעו להם תקנון ודרישות מרכזיות. כמו כן מתוכננת הפגנה גדולה לקראת סוף דצמבר. חברים במאבק סוציאליסטי לוקחים חלק מרכזי בפעילות ועדי הפעולה.

פגישות ועדי הפעולה פתוחות לכולם ופרוטוקולים של הישיבות מפורסמים בקמפוסים. כך הצליחו וועדי הפעולה להראות איך מנהלים מאבק דמוקרטי שכל הסטודנטים יכולים לקחת בו חלק. אין יותר ישיבות בחדרי חדרים, אין יותר הצנחות מלמעלה־עכשיו הכדור בידים שלנו! תהליך זה יגרום לכך שמהר מאוד הנהגת הסטודנטים היום תהפוך להיות לא רלוונטית, והמאבק יעבור לקמפוסים ולרחובות.
השאלה הקריטית למאבק כזה היא היכולת של הסטודנטים לרתום גם עובדים למאבק משותף נגד מדיניות בעלי ההון.

רק מאבק משותף של סטודנטים, עובדים ונוער יוכל לנצח!

פרוטוקול כינוס ועדי הפעולה

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.