לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
עופר עיני מכר את השביתה הכללית עוד לפני שהחלה
ללא שום שינוי אמיתי במצב, ללא הסכמים על פיצויים או תשלומי ריביות למי ששכרו מולן חודשים ושנים, בוטלה היום השביתה הכללית תמורת מכתב של ראש הממשלה המבטיח את טיפולו בנושא. משמעות המהלך: שכרם של אלפי עובדי הרשויות, המועצות הדתיות והכבאים ימשיך להיות מולן ללא מפריע גם בתקופה הקרובה. עיני מוכיח שוב כי בכוונתו להפוך את ההסתדרות לסניף של הממשלה והתאחדות התעשינים. בפרקים הקודמים לטרגדיית השכר המולן הוכיח בית הדין לעבודה כי אין לו כל עניין בשמירה על החוק או בהגנה על הנגזלים.
1,803

1,803
אמצעי התקשורת יחגגו וודאי בשעות הקרובות כהישג את ביטול השביתה ומר עיני את המכתב שקיבל מאולמרט. אותם אמצעי תקשורת מדווחים גם על תמיכה של 70% ויותר בשביתה. ברור שבשכונות עובדים ובעיירות התמיכה אף גדולה בהרבה ממספרים אלה. העובדים רוצים שביתה.

כולנו מבינים כי כשהמדינה על כל זרועותיה — מהרשויות המקומיות דרך בית המשפט ועד הכנסת והממשלה — מלינה משכורות של אלפים יש בכך הקדמה לגל הלנות גם במגזר הפרטי שהולך ומתרחב בעקבות מכת ההפרטות, המונחתות עלינו מכל כיוון.

כשסמי עופר, שרי אריסון ונוחי דנקנר יראו היום חדשות הם יחייכו משום שמהיום מותר רשמית לא לשלם לעובד. אדון סטיב אדלר אמר שזה בסדר מבחינתו. מר עיני אמר שמכתב של ראש הממשלה זה יותר חשוב מבחינתו.

ברור כי האדון המעונב עיני אינו ראוי עוד לאמון העובדים (שמעולם לא הצביעו בשבילו לתפקיד יו״ר ההסתדרות), אך הם לא יוכלו להביע את חוסר אמונם בבחירות להסתדרות מאחר והאדון הנכבד פועל לביטולן. כמו כן, מביע עיני את הסכמתו הגלויה להפרטת החשמל, המים, הנמלים והדואר תוך שהוא מבקש להצטייר כמי שנלחם על תנאי ההפרטה.

הנהגת ההסתדרות נותנת כבר למעלה משלוש שנים את הסכמתה לשוד המתמשך של עובדי הרשויות המקומיות. עכשיו יותר מתמיד דרושה שביתה כללית פעילה וטוטאלית — גם ללא אישור בית־הדין — עד להפקדת כול המשכורות והפיצויים בחשבונות העובדים. שביתה כזאת צריכה להיות הצעד הראשון במאבק ארצי כולל נגד גזרות ממשלות ההון ולמען חיזוק העבודה המאורגנת וחיסול סוכנויות כוח־האדם. אסור שנאפשר להנהגת ההסתדרות להמשיך להרוס את התאגדות העובדים הארצית ולהוות מכשול לכלל מאבקי העובדים. כפי שהראו קלדניות הדואר בהפגנתן מול בניין הנהגת ההסתדרות בתל־אביב (19.02), צריך להיאבק בכול מחיר למען הגנת זכויות העובדים ולכן גם למען הסתדרות שתונהג על־ידי העובדים ולמענם ולא על־ידי קומץ עסקנים, חבריו של עיני, שמחפשים רק להיות הכלבים הטובים של הממשלה ושל בעלי־ההון ושאינם מפסידים שקל ממשכורתם או בורג מכיסאם כשמשכורת מולנת או כשעובד מפוטר.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.