הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הנהגת ההסתדרות בשירות שלטון ההון
שתי כתבות שהתפרסמו באחרונה בחדשות ערוץ 2 מסקרות הן מקרה של חיבוק בין הנהגת ההסתדרות בראשות עיני לממשלת ההון על חשבון העובדים בבקרת הגבולות, והן את העובדה שבכירים בהסתדרות מכהנים גם כדירקטורים בתאגידים שונים מטעם בעלי־ההון הגדולים במשק. יש להיאבק למען הנהגה מטעם העובדים בלבד ולמען מאבקי העובדים
1,676

הנהגת ההסתדרות מוכרת את בקרי הגבול בנתב״ג

יותר מ־700 בקרי גבול, ברובם נשים, מועברים בתקופה זו ממסגרת המשטרה למסגרת משרד הפנים. הסכם שחתם עיני עם משרד האוצר לפני שנה וחצי, מוותר בשם העובדים על הזכויות ותנאי השכר שצברו במשך שנות עבודתם, ומתחייב בשמם שלא לשבות או לנקוט בכול סוג של עיצומים למשך 15 שנה.

תחקיר הג׳ובים הכפולים של בכירי ההסתדרות

למה שחברי הנהגת ההסתדרות יעדיפו את האינטרסים של בעלי־ההון? בין היתר משום שהם עובדים עבורם. חברי הנהגה בהסתדרות מכהנים במקביל גם כדירקטורים בתאגידים אשר בשליטת בעלי־ההון הגדולים במשק ומקבלים מהם שכר על כך:

אבי יחזקאל, ראש אגף מרחבים בהסתדרות משמש כנציג הבעלים נוחי דנקנר ב"נייר חדרה"; טליה לבני, יו״ר נעמ״ת — אירגון האחראי לקדם זכויות נשים עובדות — החברה בהנהגת ההסתדרות היא גם דירקטורית ממונה בתאגיד "לומינס" שבבעלות סמי עופר; ישראל אפרת, גזבר ההסתדרות, המשתתף בישיבות הנהגת ההסתדרות הוא בעל מניות (שאמור להיכנס לתפקיד דירקטור) בתאגיד "פילת טכנולוג׳יס" שמחזיקה בחברות כוח־אדם, מיון עובדים ומיקור־חוץ; יגאל דן, מנכ״ל חברת העובדים של ההסתדרות, המנהלת את נכסי ההסתדרות, מכהן במקביל כדירקטור בתאגיד הנדל״ן "אספן גרופ בע״מ".
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.