לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מצרים
מובארכ הסתלק – להמשיך להפלת המשטר כולו!
אפס אמון בראשי הצבא! להקים ממשלה שתורכב מנציגי העובדים, הפלאחים והעניים! כן לבחירות מיידיות לאסיפה מכוננת מהפכנית, בפיקוח ועדים של האנשים העובדים והעניים ושל הצעירים המהפכנים
2,632

2,632

פחות מיממה לאחר שהכריז שיישאר בתפקידו עד ספטמבר, מובארכ אולץ להתפטר מנשיאות מצרים. המשך התרחבות ההפגנות, ובייחוד הכניסה הקולקטיווית של מעמד העובדים למאבק דרך גל שביתות כלל־ארצי, סימנו שלב חדש מכריע במהפכה. השידור הטלוויזיוני האחרון של מובארכ עורר זעם בקרב יותר מששת מיליוני המפגינים ששטפו את רחובות מצרים והכעס התפשט לצבא — דיווחים זרמו על כך שחיילים עוברים לצד המפגינים.

נקודת המפנה הזאת מהווה ניצחון אדיר עבור כל אלה שלחמו באומץ אל מול מדינת המשטרה של מובארכ — הצעירים, מעמד העובדים והלוחמים בכיכר תחריר ('השחרור'). זוהי דוגמא אדירה עבור העובדים והמדוכאים ברחבי העולם לכך שפעולה המונית נחושה מסוגלת להביס ממשלות ושליטים ולא משנה עד כמה הם מצטיירים כחזקים.

אולם הקרב עוד לא נגמר. סגן־הנשיא שלא נבחר, סולימאן, ראש המודיעין הכללי מטעם מדינת המשטרה של מובארכ, הכריז כי הנשיא לשעבר העביר את השלטון לידי "המועצה העליונה של הכוחות החמושים כדי לנהל את ענייני הארץ". ראש המדינה החדש, מוחמד חוסיין טנטאווי, שהיה שר ההגנה ומפקד הצבא מאז 1991, כשני שליש מהתקופה שבה היה מובארכ בשלטון. כתב של ה־BBC העיר כי "לקיחת השלטון על־ידי הצבא נראית במידה רבה כהפיכה צבאית... מכיוון שרשמית אמור דובר הפרלמנט להחליף את הנשיא, לא הנהגת הצבא".

כתשובה לכך, ההמונים המצרים מוכרחים לעמוד על זכותם לקבוע את עתידה של מצרים. אסור לתת אמון באישים מהמשטר או באדונים האימפריאליסטים שלהם שינהלו את הארץ או שינהלו בחירות דמוקרטיות. בחירות חופשיות לחלוטין לאסיפה מכוננת מהפכנית שתקבע את עתידה של מצרים מוכרחות להתארגן לאלתר, תחת פיקוח של ועדי פעולה על בסיס המוני מטעם העובדים והעניים.

עכשיו חשוב להאיץ את הצעדים שכבר ננקטים להקמת ועדי פעולה מקומיים וארגוני עובדים עצמאיים של ממש, להתפרש למוקדים חדשים ולחבר בין הוועדים השונים. קריאה ברורה להקמת ועדים שייבחרו ויפעלו באופן דמוקרטי בכל מקומות העבודה, הקהילות ובשורות הצבא תוכל לעורר הד נרחב.

גופים אלה צריכים לפעול לתיאום פעולות לסילוק המשטר הישן, ולהבטיח את הסדר והמשך אספקה, וחשוב מכול, לשמש בסיס להקמת ממשלה שתורכב מנציגי העובדים והעניים, שתרסק את שרידי הדיקטטורה, תגן על זכויות דמוקרטיות ותתחיל לספק מענה לצרכים הכלכליים והחברתיים של המוני התושבים המצרים.

סולימאן מודיע על התפטרותו של מובארכ:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.