יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


פגישה
עו״סיות מתארגנות להמשך המאבק
ביום חמישי הקרוב, ה־5 במאי, תתקיים פגישה של פורום פתוח של עובדות ועובדים סוציאליים, סטודנטים לע״ס, ופעילים תומכים, כדי לדון באפשרויות העומדות כעת בפני העובדות הסוציאליות לאחר שהנהגת ההסתדרות מכרה את מאבקן בסוף חודש מרץ

הדפסה

רק לפני חודש מכרה הנהגת האיגוד בראשות פרי את שביתת העו״ס ומאז עולות יוזמות רבות במחוזות ובמקומות העבודה וביניהן גם יוזמת 'עתידנו' לפיזור מוסדות האיגוד. כל אחת מהיוזמות האלו תדרוש דיון והסכמה רחבה בקרב העו״סיות.

על רקע העובדה שעובדות ועובדים רבים עדיין לא קיבלו אפילו את הפירורים שנחתמו בהסכם הנוכחי יש צורך להתארגן כדי לאכוף אפילו את ההישגים המזעריים הללו.

מעבר לכך ברור כי העלאת שכר משמעותית, שיפור תנאי ההעסקה, הוספת תקנים וצו הרחבה — כצעד בדרך לעצירת ההפרטה — לא הושגו, וכי הצורך בהשגת דרישות אלו עדיין בוער ולכן המאבק ממש לא נגמר.

את המאמצים כעת יש להשקיע בתהליך שינוי באיגוד, שחייב לכלול התארגנות אפקטיבית של השטח בפריסה ארצית, והכנה לקראת המאבק הבא.

שביתת העו״ס הייתה גם בעלת חשיבות ממשית במאבק הרחב נגד הפרטת השירותים החברתיים ולמען חיזוק העבודה המאורגנת בארץ. הפרת השקט התעשייתי במגזר הציבורי עם שביתות העו״ס, הרופאים וסכסוכי עבודה נוספים במשק מצביעה על הפוטנציאל של מאבק רחב ומשותף לקבוצות עובדים שונות במגזר הציבורי לנצח את תוכניות הייבוש, הקיצוץ, ההפרטה והפגיעה בעבודה המאורגנת בישראל. יצירת שיתופי פעולה בכיוון זה, במגמה להעצים את המאבקים השונים, מצריכה גם היא חשיבה, תכנון ופעולה.

על מנת לבחון את האופציות העומדות בפנינו ואת הצעדים הנדרשים על מנת ליישמן ולמקסם את הישגי המאבק לצורך שינוי ממשי, נקיים פגישה נוספת: בתאריך ה־5 במאי 2011, יום חמישי, 18:30, ברחוב נחלת בנימין 24 בתל־אביב.

הנושאים המרכזיים על סדר־היום הם:

  • חיבור בין התארגנויות שונות, סטודנטים ופעילים. הקמת מטה מאבק משותף. חשיבה על כלים וצעדים לאכיפת ההסכם בפועל (דרישת תשלום על שעות נוספות, שיפור תנאי ההעסקה, תשלום השכר לעובדות העמותות וצו הרחבה).
  • עדכון על התקדמות יוזמת 'עתידנו' לפיזור מוסדות האיגוד ודיון על יוזמה זו וגיבוש עמדה של הפורום לגביה.

כמו כן, לפגישה הוזמן נציג מטעם ארגון כוח לעובדים.

פגישה זו מתקיימת לאחר פגישת הכנה שנערכה ב־7 באפריל, ובה לקחו חלק עובדות סוציאליות, סטודנטים, ופעילים ופעילות שלקחו חלק במחאה במהלך השביתה. בפגישה זו עלה הצורך במיפוי כל הקבוצות המתארגנות ויצירת קשר איתן וקיום מפגשים במקומות העבודה ובלשכות ובמחוזות תוך חתירה להקמת מטות מאבק בשטח במקומות בהם עדיין אין כאלו.

נוכחות של עובדות ממקומות עבודה רבים בפגישה תאפשר יצירת התארגנות חזקה.

לאירוע בפייסבוק, הקליקו כאן...

צפו בנאום שנשאה עו״ס שרית צרפתי, המשתתפת בפורום, במהלך אירוע האחד במאי שארגנה עמותת מע״ן בתל־אביב:


לפרטים נוספים:

עו״ס דותן לוין, עובד ביחידה למניעת אלימות אשדוד, ציר באיגוד וחבר מזכירות האיגוד (הצביע באופן עקבי נגד ההסכם שהציגה הנהגת ההסתדרות) — 052.295.63.01

עו״ס סוהיר דסקה, עובדת ביחידה נגד אלימות במשפחה, חברת תנועת מאבק סוציאליסטי (הייתה פעילה בשטח החל מתחילת השביתה ובמחאות נגד חתימת ההסכם) — 054.753.38.70

עומר פינצ׳וק, חבר תנועת מאבק סוציאליסטי, עובד בתחום החינוך בעיריית חולון — 052.580.98.92

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.