לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
כן למהפכה חברתית – סוף לכיבוש ולגזענות
די ל"הפרד ומשול". די להפחדות הביטחוניות. ממשלת ההון הגזענית החליטה להוציא את המאבק בהתנחלויות ובכיבוש מחוץ לחוק, וזאת אחרי שסגרה את הים ואת שדות התעופה בפני הסולידריות הבינלאומית. זה לא יעזור להם הקליקו כאן לגירסת PDF
1,944

1,944

ממשלת ההון הגזענית החליטה להוציא את המאבק בהתנחלויות ובכיבוש מחוץ לחוק, וזאת אחרי שסגרה את הים ואת שדות התעופה בפני הסולידריות הבינלאומית. זה לא יעזור להם. המרד המהפכני במזה״ת ובמגרב מנחית מכות עוצמתיות על משטרי דיכוי רצחניים, וכעת הוא מבקש לסגור חשבון עם הכיבוש ודיכוי הפלסטינים.

די ל"הפרד ומשול". די להפחדות הביטחוניות. לא משנה מה יחליטו נציגי הקוורטט ומועצת הביטחון, ומה יגידו אובמה ונתניהו. אין אסטרטגיה מנצחת לשלום מלבד זו שעוברת במאבק בלתי מתפשר כאן ועכשיו לסיום הכיבוש, ההתנחלויות, הגירוש והנישול במזרח ירושלים, המצור על עזה והדיכוי הלאומי של הפלסטינים בשטחים הכבושים ובישראל. אין אסטרטגיה מנצחת לשלום ללא מלחמה למען שיוויון זכויות מלא ואמיתי.

מה מציעה ממשלת נתניהו־ברק־ליברמן לתנועת הצעירים הפלסטינים שצומחת בשטחים ולתושבי השכונות בירושלים המזרחית שנאבקים נגד השתלטות קולוניאליסטית של מתנחלים? בדיוק את מה שהציעו בן עלי, מובארכ ואסד: "תסתפקו בפירורים שאנחנו מוכנים לתת, או שנכה בכם באגרוף ברזל".

מובארכ של השלום

זו "נוסחת השלום" של ממשלת ההון הימנית: לכל היותר, הקמת מדינת בובה לצד ישראל בשליטת האליטה הישראלית, בלי פינוי התנחלויות, בלי שתי בירות בירושלים, בלי עצמאות כלכלית, בלי רצף טריטוריאלי ובלי פתרון לפליטים. במקביל הממשלה מאיימת כי ההכרזה על מדינה פלסטינית באו״ם תיענה בדיכוי חריף, סיפוח שטחים, ואף בטרנספר של פלסטינים אזרחי ישראל.

כפי שהראה הניסיון הכושל של אוסלו, "תוכניות השלום" של האליטה הישראלית לא נועדו מלכתחילה לספק מענה לשאיפות הלאומיות והחברתיות של ההמונים הפלסטינים. הן מסוות המשך של דיכוי לאומי באמצעים אחרים, וכך סוללות את הדרך לליבוי הסכסוך הישראלי־פלסטיני. לכן, בנוסף לכל ובניגוד לצידוקים הביטחוניים לכאורה, הן גם לא מסוגלות להביא ביטחון של ממש ליהודים בישראל.

"נוסחת השלום" של נתניהו לא שונה מהותית ממה שמציעים עמיתיו בשאר מפלגות הממסד הקפיטליסטיות והלאומניות, אשר מבטיחות את המשך הכיבוש, הסכסוך הלאומי, כמו גם ההתקפות על תנאי המחייה שלנו.

בשביל שלום צריך להיאבק

המפתח לשינוי, כמו בשאר ארצות האזור, הוא מאבק נרחב ומאוחד של עובדים וצעירים, יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, סביב האינטרסים המשותפים של פרנסה הוגנת, חירות, דמוקרטיה, צדק חברתי, שלום וביטחון שיוויוניים וזכות קיום שווה. הפוטנציאל לכך קיים: הן מאבקים משותפים נגד הכיבוש והדיכוי הלאומי בישראל ובשטחים הפלסטיניים הכבושים והן ריבוי המאבקים החברתיים ומאבקי העובדים, השואבים השראה מהמהפכות באזור.

מהמאבקים האלה יוכל לצמוח כוח פוליטי חדש בישראל — מפלגה רחבה שתארגן את העובדים והשכבות המנוצלות בישראל, יהודים וערבים־פלסטינים, למאבק מאוחד נגד שלטון ההון ונגד הונאות השלום שלו, תוך סולידריות וחבירה למאבקים באזור כולו נגד עושק ודיכוי. כל הסתמכות אחרת על "פיתרונות" מטעם האליטות השליטות בישראל, באזור ובעולם, אינה אלא אשליה שסופה להתנפץ.

פתרון אמיתי לסכסוך טמון במאבק מאוחד למען פלסטין סוציאליסטית ועצמאית, לצד ישראל סוציאליסטית ודמוקרטית באמת, עם שתי בירות בירושלים וחופש תנועה מלא, שיאפשרו לממש את הזכויות להגדרה עצמית, לפרנסה, לחיי רווחה, ולביטחון להמונים היהודים והפלסטינים כאחד, כולל הפליטים, ללא אפליה וללא דיכוי לאומי.

*   הפלאייר הופץ בצעדת הסולידריות שהתקיימה במזרח ירושלים ביום שישי ה־15 ביולי, ובגירסה דומה בהפגנה השנתית נגד הכיבוש ב־3 ביוני בת״א.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.