לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
להסתדרות יש את הנשק
להשבית את המשק!
פלאייר שחילקו פעילי ופעילות תנועת מאבק סוציאליסטי בהפגנת האלפים בבית ההסתדרות בת״א. הממשלה הזאת לא מבינה שפה אחרת — כן לשביתת אזהרה כללית בת יממה
1,941

1,941

ממשלת ההון טוענת כי הדרישות לחינוך ובריאות ציבוריים בחינם ולדיור ציבורי איכותי וזול הן לא "ריאליות". זהו שקר. יש להם את הכסף! יש מספיק משאבים בחברה בשביל לספק לכל תושב שירותי חינוך, בריאות, ורווחה, מקום עבודה וקורת גג. אפשר וצריך לאלץ את הממשלה להיענות לדרישות אלה גם בניגוד לרצונה, או להפיל אותה.

תחת הסיסמאות של "צדק חברתי" ו"מהפכה חברתית" יצאו רבבות עובדים, סטודנטים וצעירים לרחובות ישראל. אך דווקא יו״ר ההסתדרות, ארגון העובדים החזק במשק, טוען כמו הממשלה שהשאיפות לשיפור מהותי בתנאי המחייה אינן מציאותיות... אבל העושר והמשאבים קיימים. כבר ראינו מאבקים המוניים מפילים רודנים רבי עוצמה. מדוע שלא נוכל לקחת כסף מהטייקונים?

בתוך ימים ספורים הצליחה מחאת האוהלים לטלטל את כל הארץ. הממשלה הזאת מבינה רק כוח. שימוש בכוח המאורגן של העובדים כדי לשתק את המשק זו הדרך הריאלית לקחת את המאבק קדימה.

זה הזמן לצאת למאבק נחוש יחד עם המוני המפגינים

• פיקוח מחירים: על מוצרי היסוד כולל דיור ושכ״ד. בנייה מאסיווית של דיור ציבורי איכותי במרכזי הערים ובפריפריה ע״י המדינה.

• סוף לשחיקת השכר: העלאת שכר המינימום ל־60% מהשכר הממוצע (5,200 ₪), תוספת יוקר רוחבית לפיצוי על שחיקת השכר בשלוש השנים האחרונות.

• לא נהיה עבדים: קמפיין ארצי לקליטת עובדי קבלן להעסקה ישירה בהסכמים הקיבוציים. סוף לאפליה בין עובדי דור א' לדור ב'. לדלת המסתובבת של עובדי כוח אדם ועובדים "עונתיים".

• סוף להפרטות: עצירת תהליכי ההפרטה של השירות הציבורי, התשתיות ומשאבי הטבע. הלאמת של מצבורי הגז והחברות שהופרטו לידי בעלי ההון. העלאת המיסוי על ההון והעשירים.

מאות אלפי עובדים רוצים להצטרף למחאה. 20 אלף איש כבר תמכו בקריאה לשביתה כללית באמצעות הפייסבוק. שביתה כללית תפגע בממשלה ובבעלי ההון במקום שהכי כואב להם — בכיס. נחוצה שביתת אזהרה כללית בת יממה בכל המשק.

עיני הבטיח שההסתדרות תפעיל את כל האמצעים לטובת המאבק. יש לדרוש שהנהגת ההסתדרות תעמוד בהבטחתה. בינתיים חשוב שכולנו נתארגן ונתרום לחיזוק המאבק על תנאי המחייה שלנו ונגד שלטון ההון. חשוב שוועדי עובדים יתארגנו להגיע בצורה מאורגנת להפגנות ומאהלי מחאה, ושיארגנו אסיפות הסברה שבהן ידונו בדרישות ובצעדים להמשך המאבק, כולל באפשרויות לעיצומים ושביתות מקומיות. במקביל יש לקרוא לעיני לאפשר את הרחבת המאבק או שיאלץ לפנות את מקומו...

זה הזמן לגייס את הכוח המאורגן של העובדים

• הכרזה מיידית של סכסוך עבודה במגזר הציבורי והפרטי במקביל לקיום אסיפות עובדים במקומות העבודה שיכללו דיון והצבעה על דרישות המאבק ודרכי פעולה

• לא להגביל את דרישות תנועת המחאה. כן לפעולות עצמאיות מצד ועדי העובדים בהסתדרות בסולידריות עם הרופאים, נהגי המוניות, העו״ס והתנועה הרחבה — להסלים את המאבק עד לניצחון.

• כנס המוני ביוזמת כלל ארגוני העובדים: ההסתדרות, הרופאים, המורים, הסגל האקדמי, כוח לעובדים ונציגי האוהלים, לניסוח האסטרטגיה המנצחת לקידום המאבק.

• שביתה כללית בת 24 שעות בכל המשק והפגנה ארצית מול הכנסת בדרישה לפיקוח על מחירים, העלאת שכר רוחבית, העברת נטל המס המעובדים והשכבות הביניים לבעלי ההון, והשקעה מאסיבית בדיור ציבורי, חינוך בריאות ורווחה

זה הזמן להקים מפלגה של עובדים

מתוך מאבק האוהלים, כמו מתוך מאבק העובדות הסוציאליות ומאבקים אחרים עולה הצורך לבנות כוח פוליטי חדש שיציב אלטרנטיבה למפלגות ההון (כולל אלו שכיום באופוזיציה). מתוך מטה מאבק רחב של ארגוני עובדים, האוהלים וארגונים חברתיים ניתן יהיה לבנות מפלגה של אנשים עובדים, צעירים וגמלאים, גברים ונשים, יהודים וערבים. מפלגה, ללא מימון מבעלי ההון, עם תוכנית סוציאליסטית לשינוי החברה, שמוכנה להיאבק לא רק בכנסת אלא בעיקר בשטח כל ימות השנה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.