לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הבחירות באיגוד העובדים הסוציאליים
הזדמנות להוביל שינוי
לפני שנתיים מכרו לנו את המאבק. עכשיו צריך לנצל את הבחירות ולהוביל שינוי באיגוד לקראת הסבב הבא
2,457

2,457

הבחירות באיגוד העובדים הסוציאליים יתקיימו ב־29 בינואר, שבוע לאחר הבחירות לכנסת. אנחנו קוראות לעובדות ולעובדים הסוציאליים לתמוך במועמדותנו, כמו גם במועמדות ומועמדים נוספים שמקדמים עקרונות דומים לשינוי האיגוד ולקידום המאבק — בעיקר מתנועת עתידנו ומפורום "מאבק העובדים הסוציאליים", ובהן תמי פרבר המועמדת לראשות האיגוד. בימים הקרובים נפרסם את מצע הדרישות המלא שחיוני לקדם לדעתנו בבחירות הקרובות.

לפני שנתיים יצאנו יחד עם רבות מחברותינו למאבק על שינוי אמיתי בטבלת השכר, על תוספת תקנים כדי שנפסיק לעבוד תחת עומס נוראי במישרות חלקיות, ולמען צו הרחבה שיכלול את העובדות בשירותים המופרטים. היינו מעורבות במאבק ביומיום ופעלנו כדי לגייס לו תמיכה מירבית, מתוך תפיסה שהמצב הנוכחי בלתי נסבל ושהמדיניות הניאו־ליברלית של הקיצוצים וההפרטה, הייבוש התקציבי, צמצום התקנים ושחיקת השכר, פוגעת בצורה קשה בכלל העובדות והעובדים הסוציאליים, היהודים והערבים (כשהאחרונים סובלים בנוסף גם מההשלכות של אפליה על רקע לאומי), במגזר הציבורי ובעמותות המופרטות, וכן גם בקרב ציבור הפונים ומקבלי השירותים.

המאבק ב־2011 זכה לתמיכה גורפת בציבור הרחב, אך פחות בקרב ההנהגה שלנו באיגוד. לבסוף מול הממשלה, האוצר ובית־הדין לעבודה, כאשר גם יו״ר האיגוד איציק פרי ויו״ר ההסתדרות עופר עיני התנערו מדרישותינו ויצאו נגד המאבק, נאלצנו לחזור לעבוד בידיים ריקות. כגודל הכעס והתסכול נבנתה נחישות להחליף את ההנהגה הרופסת שהפנתה לנו עורף במנהיגות נחושה ונאמנה לשטח. הבנו עוד יותר שדרוש שינוי ושהוא תלוי בנו. אחת הדרישות שאנחנו מקדמות כיום היא הכפפת כל הסכם עתידי לדיון והצבעה לכל הפחות בוועידת האיגוד, כדי להבטיח ככל האפשר שלא ניתן יהיה לסגור עסקאות בחדרי המשא־ומתן מאחורי גב העובדות והעובדים. כמו כן, הדרישות המועלות במהלך משא־ומתן יצטרכו להיות גלויות בכל שלב ולעלות באסיפות הסברה. שינויים בכיוון זה דרושים לא רק באיגוד שלנו, אלא בכלל בהסתדרות העובדים.

בחודשים שלאחר השביתה המשכנו לפעול בנחישות לקידום שינוי באיגוד ובין השאר גם להקדמת הבחירות למוסדות האיגוד, לצד פעילוֹת נוספות מתנועת עתידנו ומפורום "מאבק העובדים הסוציאליים", ואף הצטרפנו לתנועת מאבק סוציאליסטי ולקחנו חלק במחאה החברתית הגדולה של 2011 מכיוון שבסופו של דבר יש צורך במאבק כולל לשינוי חברתי רחב, סוציאליסטי, שיטפל בשורש הבעיה בחברה, בשיטה הקפיטליסטית עצמה, שאינה פועלת לתועלת ולרווחת הציבור הרחב אלא למען רווחיהם של קומץ בעלי הון, ולמעשה יוצרת ומצמיחה לא רק את הפגיעה בתנאי עבודתנו אלא גם את הבעיות החברתיות הבוערות שאנחנו, ציבור העובדות הסוציאליות, נשלחות לטפל בהשלכותיהן הקטסטרופליות ביומיום.

כדי לסיים את הסבב הבא במאבק שלנו בניצחון ובשיפור תנאים אמיתי עבור כלל העובדות והעובדים הסוציאליים, ובפרט ברשויות הערביות ובשירותים המופרטים, שאף הם זוכים לתת תקצוב במגזר הערבי, דרושה מנהיגות נחושה המחוברת לשטח, שתפעל במרץ כדי לסייע בפתרון בעיות היומיום ולא תסתפק ב"לשלוח מכתב", וגם שתוביל רפורמות דמוקרטיות ושקיפות באיגוד; הנהגה שתפעל לאכיפת הסכם השכר הנוכחי בעמותות, תאבק על צו הרחבה מקיף ובסופו של דבר תוביל לביטול הפרטת השירותים החברתיים ולהחזרתם מידי עמותות וארגונים פרטיים לידי המדינה, תחת ניהול ופיקוח דמוקרטיים; הנהגה שתקדם סולידריות בין כלל העובדות והעובדים הסוציאליים, ותיתן מענה לבעיות הייחודיות בכל מגזר, תוכל לרתום את כולן לחיזוק האיגוד ובניית כוחו לקראת המאבק הצפוי בשנה הבאה על הסכם עבודה חדש.

אפשר לנצח במאבק ולהגיע להישגים משמעותיים אם נצליח לבנות חזית רחבה ככל האפשר, שתכלול שיתופי־פעולה רחבים, כולל עם ציבור הפונים ומקבלי השירותים, עם האחיות, המורות, ועדי עובדים ותנועות חברתיות במאבק נגד הגזירות הכלכליות שמונחתות שוב ושוב ולמען שיפור תנאי העבודה והמחיה כחלק מהמאבק לצדק חברתי.

אנחנו נחושות לרתום את השטח לפעילות באיגוד ולהפוך אותו לבית חזק שמגן על כל העו״סיות הן בשירותים הציבוריים והן במופרטים, בפריפריה ובמרכז, יהודיות וערביות. אנחנו נחושות לפעול להחלפת ההנהגה הרופסת שבגדה במאבק בהנהגה נחושה ודמוקרטית שתהיה נאמנה לאינטרסים ולרצון של העובדות והעובדים. אנחנו נחושות לחזק את האיגוד כדי שבמאבק הקרוב התוצאות יראו אחרת לגמרי. אנחנו רצות לוועידת האיגוד כדי לנצח — לנצח במאבק הבא מול האוצר.


עו״ס סוהיר דקסה־חלבי מתמודדת לתפקיד צירה בוועידת האיגוד מטעם מחוז חיפה והצפון באשכול לשכות הרווחה ברשויות המקומיות (319). עובדת כרכזת היחידה לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בדאליית אל־כרמל, מדריכת סטודנטים לעבודה סוציאלית בהכשרה מעשית ועורכת בשפה הערבית באתר המידע לזכויות תושבים כל־זכות/كل الحق.

עו״ס נעמה לוין מתמודדת לתפקיד צירה בוועידת האיגוד מטעם מחוז באר־שבע והדרום באשכול מופרטים, עמותות ועצמאיים (411). מרכזת תוכניות הכשרה מעשית לסטודנטים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן־גוריון ומרצה לעבודה קהילתית לשינוי חברתי, ועובדת כרכזת קהילתית ב"מוקד לביטחון תזונתי ולמאבק ברעב".

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.