יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


תספורת חוב לדנקנר?
לא לתספורות לטייקונים, די לשוד כספי הציבור!
הפגנה מול הנהלת בנק לאומי: הבנקים זורקים אנשים מהבית, בזמן שלדנקנר, לתשובה ולבעלי הון אחרים מוותרים על חובות עתק

הדפסה

ביום שני האחרון הגיעו עשרות מפגינים, בהם גם פעילי מאבק סוציאליסטי, למחות מול בניין ההנהלה של בנק לאומי בתל אביב בעקבות כוונת הנהלת הבנק למחוק לחברת "גנדן", שנמצאת בשליטת הטייקון נוחי דנקנר, חוב של כ־150 מיליון שקל.

המפגינים חגגו את ההתקפלות של הנהלת הבנק, שהחליטה להקפיא את מחיקת החוב בלחץ המחאה ברשתות החברתיות והזעם הציבורי, אבל ההפגנה גם העלתה את הצורך בהרחבת המאבק במטרה לשים סוף לשוד כספי הציבור ולתספורות החוב שמקבלים הטייקונים.

מפגינים סיפרו במהלך ההפגנה על מקרים אישיים שבהם בנקים איימו לפנות להוצאה לפועל בגלל חובות קטנים שהיו להם. הם גם ציינו שהבנקים זורקים אנשים מביתם לרחוב בגלל חובות מזעריים באופן יחסי, בזמן שלדנקנר, לתשובה ולבעלי הון אחרים מוותרים על חובות עתק!

אנחנו ומפגינים נוספים הדגשנו גם את הצורך להיאבק נגד הגזירות הכלכליות המתוכננות ונגד שוד משאבי הטבע, השייכים לכלל הציבור, ולמען הלאמה של הגז ושאר אוצרות הטבע, וקראנו להיאבק בשיטה הקפיטליסטית שמאפשרת להחלטות מהותיות שנוגעות לכלל החברה להתקבל בצורה אנטי־דמוקרטית בדלתיים סגורות במלון הילטון.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.