לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תספורת חוב לדנקנר?
לא לתספורות לטייקונים, די לשוד כספי הציבור!
הפגנה מול הנהלת בנק לאומי: הבנקים זורקים אנשים מהבית, בזמן שלדנקנר, לתשובה ולבעלי הון אחרים מוותרים על חובות עתק
1,988

1,988

ביום שני האחרון הגיעו עשרות מפגינים, בהם גם פעילי מאבק סוציאליסטי, למחות מול בניין ההנהלה של בנק לאומי בתל אביב בעקבות כוונת הנהלת הבנק למחוק לחברת "גנדן", שנמצאת בשליטת הטייקון נוחי דנקנר, חוב של כ־150 מיליון שקל.

המפגינים חגגו את ההתקפלות של הנהלת הבנק, שהחליטה להקפיא את מחיקת החוב בלחץ המחאה ברשתות החברתיות והזעם הציבורי, אבל ההפגנה גם העלתה את הצורך בהרחבת המאבק במטרה לשים סוף לשוד כספי הציבור ולתספורות החוב שמקבלים הטייקונים.

מפגינים סיפרו במהלך ההפגנה על מקרים אישיים שבהם בנקים איימו לפנות להוצאה לפועל בגלל חובות קטנים שהיו להם. הם גם ציינו שהבנקים זורקים אנשים מביתם לרחוב בגלל חובות מזעריים באופן יחסי, בזמן שלדנקנר, לתשובה ולבעלי הון אחרים מוותרים על חובות עתק!

אנחנו ומפגינים נוספים הדגשנו גם את הצורך להיאבק נגד הגזירות הכלכליות המתוכננות ונגד שוד משאבי הטבע, השייכים לכלל הציבור, ולמען הלאמה של הגז ושאר אוצרות הטבע, וקראנו להיאבק בשיטה הקפיטליסטית שמאפשרת להחלטות מהותיות שנוגעות לכלל החברה להתקבל בצורה אנטי־דמוקרטית בדלתיים סגורות במלון הילטון.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.