הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק בתוכנית פראוור
מעל לאלף איש הפגינו נגד תוכנית פראוור וקראו: "העם רוצה להפיל את התוכנית"
מפגינים מכל הארץ השתתפו בהפגנות הסולידריות עם התושבים הבדואים ■ ההפגנה בוואדי עארה פוזרה באלימות קשה ובגז מדמיע
1,353

ביום חמישי האחרון התקיימה בצומת להבים בנגב הפגנה נגד תוכנית פראוור — תוכנית הגירוש הגזענית המאיימת על האדמות, הבתים ומקורות הפרנסה של התושבים בדואים מהכפרים ה"לא מוכרים" בנגב.

"הממשלה הזאת לא מבינה את הבעיות של חיי היומיום של האנשים הפשוטים. אותו לפיד שמפיל עלינו מסים שאוכלים את המשכורת הוא גם זה שרוצה לגרש אותנו מהבית" אומר רביע, אחד המפגינים, בשיחה עם פעילי "מאבק סוציאליסטי" במהלך ההפגנה.

תוכנית פראוור מלווה בהסתה מתמשכת מצד הממשלה נגד הציבור הערבי־בדואי בנגב, שמואשם ב"השתלטות" על אדמות. במציאות, רוב היישובים קיימים כבר עשרות שנים, חלקם עוד ותיקים יותר ממדינת ישראל. הבדואים מהווים שליש מאוכלוסיית הנגב ודורשים הכרה בסך הכול בזכות על הקרקע של 5% מאדמותיו. הדרישה המרכזית של המפגינים הייתה להכיר בכפרים ה"לא מוכרים", להפיל את תוכנית הגירוש ולעצור את ההריסות המתמשכות של בתים בעשרות כפרים שתושביהם נאלצים לחיות גם ככה ללא תנאים בסיסיים, חיבור לתשתיות מים וחשמל.

האווירה בהפגנה הייתה של מלחמה על החיים, אבל עם ביטחון מלא באפשרות לעצור את התוכנית בדרך של מאבק עיקש וחוצה־מגזרים נגד ממשלת ההון הגזענית של נתניהו.

במקביל, כמה מאות אנשים השתתפו בהפגנת הסולידריות שהתקיימה בוואדי עארה. פעילי מאבק סוציאליסטי שהשתתפו בהפגנה היו עדים לאלימות משטרתית קשה שכללה ירי של גז מדמיע, ופיזור מפגינים על ידי פרשים — נעצרו 20 מפגינים ורבים נוספים נפצעו. שני מפגינים נוספים נעצרו בהפגנה בצומת להבים.

התשובה לתוכנית פראוור, להסתה נגד הציבור הבדואי ולאלימות המשטרה היא בסולידריות והמשך הבנייה של מאבק רחב של תושבים ערבים ויהודים להפלת התוכנית ולמען דיור, פרנסה, רווחה וצדק חברתי לכל.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.