לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
מאה תאגידים VS כדור הארץ
100 תאגידים בלבד אחראים ל־71% מפליטת גזי החממה ב־30 השנים האחרונות
1,530

1,530

לפי מחקר חדש שפורסם ב'גרדיאן', 100 תאגידים בלבד אחראים ל־71% מפליטת גזי החממה ב־30 השנים האחרונות — רובם יצרני דלקים מאובנים (נפט, פחם וגז), בבעלות פרטית וחלקם בבעלות ממשלות קפיטליסטיות.

לפי מחקר נוסף מ־2015, אם באמת תהיה התקדמות בינלאומית לעבר חלופות אנרגיה ירוקות וליישום היעדים להפחתת פליטות גזי חממה שנקבעו בהסכמי פריז, התאגידים שברשימה עלולים להפסיד 2 טריליון דולר.

אך התאגידים לא ישבו בחיבוק ידיים ויאבדו את רווחיהם. הם כבר פועלים בכל עוצמתם הפוליטית והכלכלית כדי לשמר את כובד משקלם בשוק. דוגמאות לכך כבר צצות ברחבי העולם. ההחלטה של טראמפ לסגת מהסכם פריז, אינה מונעת רק מהדעות הפרימיטיביות שלו, אלא בעיקר מהרצון לדאוג לבעלים של אותם תאגידים.

צמצום רציני של הפליטות לא יקרה תחת ניהול קפיטליסטי. הפתרון הוא בהעברת התאגידים הללו לבעלות ציבורית, אך שלא כמו אותם תאגידים ממשלתיים שנמצאים ברשימה, תחת ניהול ופיקוח דמוקרטיים, וכחלק מתוכנית בינלאומית מקיפה למעבר לאנרגיות מתחדשות.

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.