לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המחאה נגד השחיתות
"ביבי, ביטן וכחלון משרתי שלטון ההון"
רבבות יצאו לרחובות, זה השבוע הרביעי ברציפות
1,147

1,147

זה השבוע הרביעי ברציפות בו רבבות מפגינים ומפגינות יוצאים להפגנות נגד השחיתות השלטונית, במיוחד על רקע החקירות שמתנהלות נגד נתניהו. להפגנה בתל אביב הגיעו למעלה מעשרת אלפים אנשים עם תחושת מיאוס מהשחיתות, אך גם מהשלכות נוספות של מדיניות נתניהו ורצון לעתיד טוב יותר.

פעילים ופעילות מסניפי תל אביב ויפו של 'מאבק סוציאליסטי' השתתפו בהפגנה גם השבוע. בשיחות שניהלנו עם המפגינים בזמן ההתארגנות לצעדה בלטה הסכמה שהשחיתות הממשלתית לא מתבטאת רק בטובות הנאה לא חוקיות, עליהן הממשלה והיושבים בה צריכים לתת את הדין, אלא גם במדיניות הממשלתית המושחתת שבשגרה — מדיניות בשירות שלטון ההון שרומסת את ציבור העובדים.

חלק מהסיסמאות שקראנו בהפגנה הצביעו על אותה מדיניות מושחתת: "הטבות מס לטייקונים — שחיתות! קצבאות עוני לנכים — שחיתות! בטבע מפטרים — שחיתות!... הסתה וגזענות — שחיתות! כיבוש והתנחלויות — שחיתות!".

סיסמאות נוספות כמו — "ביבי, ביטן וכחלון משרתי שלטון ההון", "ממשלה של מושחתים מתעללת בנכים", "כסף לשכונות, לא להתנחלויות" — המחישו את האחריות של מפלגות הממסד לאותה מדיניות מושחתת.

הספין התורן ששימש עם תום ההפגנה את דוברי הליכוד וראש הממשלה נתניהו, ואת שותפיו לממשלת ההון, הוא מיצג הגיליוטינה/קוצץ הסיגרים שהביא לשדרות רוטשילד אחד המפגינים. הניסיון למקד את כל תשומת הלב התקשורתית והציבורית באותו מיצג מחאה ועוד לאיים על אותו מפגין בתביעה בגין הסתה לרצח (!) לא יעזור לנתניהו ולדוברי האליטה. הם לא יוכלו להסיט לאורך זמן את תשומת הלב מהסיבות העמוקות להתפרצות ההפגנות של החודש האחרון.

מהתרשמות בשטח, רבים מהמפגינים מעוניינים בסדר יום חברתי רחב יותר. מול הניסיון, מצד חלק מהמארגנים, למסמס דרישות חברתיות ולצבוע את המחאה כלא־פוליטית — ניכרת ההבנה בקרב מפגינים כי כל מה שקשור במדיניות הממשלה, בשיטה ובהשפעה שלה על החיים שלנו הוא פוליטי. את ההבנה הזאת צריך למנף לקידום הצבת אלטרנטיבה פוליטית. נחוץ לקדם הקמת מפלגה רחבה שתייצג את הקול הפוליטי של העובדים והצעירים, היהודים והערבים, שתוביל את המאבק נגד מערכת מושחתת שלמה ולמען צדק חברתי ושלום, על בסיס תוכנית לשינוי סוציאליסטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.