כן למאבק להסרת המצור
זכויות להט״ב זה לא פוליטי?!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


המחאה נגד השחיתות
"ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות"
רבבות גדשו את מרכז ת״א בשבוע השני ברציפות

הדפסה
צעדת הרבבות בת״א (צילום: נאור קפולניק)

עשרות אלפים גדשו את מרכז ת״א זה השבוע השני ברציפות במסגרת המחאה נגד שחיתות הממשלה.

ההיענות להפגנה הייתה משמעותית ביותר, אפילו שהכרזת טראמפ בעניין ירושלים שינתה בימים האחרונים את סדר היום התקשורתי, על רקע מחאה ברמה הבינלאומית, הצהרות צבועות של פוליטיקאים מהממסד, וסבב של הסלמה באלימות, עם ירי במפגינים, עם רקטות בנגב ועם הפצצות ברצועת עזה. ממשלת נתניהו ניסתה להיאחז בהכרזת טראמפ כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהמחאה נגד השחיתות ומההשלכות ההרסניות של מדיניות הנצחת הכיבוש והסכסוך.

פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי לקחו חלק בצעדת המחאה תחת המסר המרכזי: "נתניהו הביתה! די לממשלת ההון". כמו כן, קראנו "ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות", "ממשלה של מושחתים מתעללת בקשישים", וסיסמאות נוספות שהדגישו שגם המדיניות הניאו־ליברלית, המערכת הקפיטליסטית והמשך הכיבוש מייצגים שחיתות. מההתרשמות שלנו, סיסמאות שחיברו בין המאבק בשחיתות למאבק בכיבוש זכו להד חיובי מקהל משמעותי.

בנוסף, הפצנו מאות סטיקרים עם הסיסמה "שלטון ההון = עולם תחתון" והצהרה פוליטית על המאבק נגד השחיתות ונגד ממשלת נתניהו.

המשטרה ניתקה את מערכת ההגברה ומנעה נאומים. אך לא היא ולא הספינים של נתניהו ישתיקו את המחאה.

נראה שהקהל הפעם כלל גם שכבה צעירה בולטת יותר בהשוואה להפגנה הגדולה בשבוע שעבר, ולמרות האשליה שמקדמים גורמי ממסד כאילו המאבק אינו פוליטי ואינו עניין של שמאל או ימין, ההתנגדות הכללית לממשלת ה"ימין־ימין" של נתניהו הייתה רווחת. למעשה, עולה הרושם שרבים היו מעוניינים במאבק עם סדר יום רחב וכוללני יותר, ברוח מחאת 2011.

(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.