הם רבים על ג׳ובים ולמיליון ישראלים אין עבודה...
דמוקרטיה בימי קורונה
סיקור סוציאליסטי: משבר הקורונה
תוכנית חילוץ לציבור העובדים והעובדות
X
המחאה נגד השחיתות
"ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות"
רבבות גדשו את מרכז ת״א בשבוע השני ברציפות

הדפסה
צעדת הרבבות בת״א (צילום: נאור קפולניק)

עשרות אלפים גדשו את מרכז ת״א זה השבוע השני ברציפות במסגרת המחאה נגד שחיתות הממשלה.

ההיענות להפגנה הייתה משמעותית ביותר, אפילו שהכרזת טראמפ בעניין ירושלים שינתה בימים האחרונים את סדר היום התקשורתי, על רקע מחאה ברמה הבינלאומית, הצהרות צבועות של פוליטיקאים מהממסד, וסבב של הסלמה באלימות, עם ירי במפגינים, עם רקטות בנגב ועם הפצצות ברצועת עזה. ממשלת נתניהו ניסתה להיאחז בהכרזת טראמפ כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהמחאה נגד השחיתות ומההשלכות ההרסניות של מדיניות הנצחת הכיבוש והסכסוך.

פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי לקחו חלק בצעדת המחאה תחת המסר המרכזי: "נתניהו הביתה! די לממשלת ההון". כמו כן, קראנו "ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות", "ממשלה של מושחתים מתעללת בקשישים", וסיסמאות נוספות שהדגישו שגם המדיניות הניאו־ליברלית, המערכת הקפיטליסטית והמשך הכיבוש מייצגים שחיתות. מההתרשמות שלנו, סיסמאות שחיברו בין המאבק בשחיתות למאבק בכיבוש זכו להד חיובי מקהל משמעותי.

בנוסף, הפצנו מאות סטיקרים עם הסיסמה "שלטון ההון = עולם תחתון" והצהרה פוליטית על המאבק נגד השחיתות ונגד ממשלת נתניהו.

המשטרה ניתקה את מערכת ההגברה ומנעה נאומים. אך לא היא ולא הספינים של נתניהו ישתיקו את המחאה.

נראה שהקהל הפעם כלל גם שכבה צעירה בולטת יותר בהשוואה להפגנה הגדולה בשבוע שעבר, ולמרות האשליה שמקדמים גורמי ממסד כאילו המאבק אינו פוליטי ואינו עניין של שמאל או ימין, ההתנגדות הכללית לממשלת ה"ימין־ימין" של נתניהו הייתה רווחת. למעשה, עולה הרושם שרבים היו מעוניינים במאבק עם סדר יום רחב וכוללני יותר, ברוח מחאת 2011.

(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)


₪15,375
עוד ₪4,625
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2020
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.