לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המחאה נגד השחיתות
"ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות"
רבבות גדשו את מרכז ת״א בשבוע השני ברציפות
1,245

1,245

עשרות אלפים גדשו את מרכז ת״א זה השבוע השני ברציפות במסגרת המחאה נגד שחיתות הממשלה.

ההיענות להפגנה הייתה משמעותית ביותר, אפילו שהכרזת טראמפ בעניין ירושלים שינתה בימים האחרונים את סדר היום התקשורתי, על רקע מחאה ברמה הבינלאומית, הצהרות צבועות של פוליטיקאים מהממסד, וסבב של הסלמה באלימות, עם ירי במפגינים, עם רקטות בנגב ועם הפצצות ברצועת עזה. ממשלת נתניהו ניסתה להיאחז בהכרזת טראמפ כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהמחאה נגד השחיתות ומההשלכות ההרסניות של מדיניות הנצחת הכיבוש והסכסוך.

פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי לקחו חלק בצעדת המחאה תחת המסר המרכזי: "נתניהו הביתה! די לממשלת ההון". כמו כן, קראנו "ממשלה של שחיתות, אפליה וגזענות", "ממשלה של מושחתים מתעללת בקשישים", וסיסמאות נוספות שהדגישו שגם המדיניות הניאו־ליברלית, המערכת הקפיטליסטית והמשך הכיבוש מייצגים שחיתות. מההתרשמות שלנו, סיסמאות שחיברו בין המאבק בשחיתות למאבק בכיבוש זכו להד חיובי מקהל משמעותי.

בנוסף, הפצנו מאות סטיקרים עם הסיסמה "שלטון ההון = עולם תחתון" והצהרה פוליטית על המאבק נגד השחיתות ונגד ממשלת נתניהו.

המשטרה ניתקה את מערכת ההגברה ומנעה נאומים. אך לא היא ולא הספינים של נתניהו ישתיקו את המחאה.

נראה שהקהל הפעם כלל גם שכבה צעירה בולטת יותר בהשוואה להפגנה הגדולה בשבוע שעבר, ולמרות האשליה שמקדמים גורמי ממסד כאילו המאבק אינו פוליטי ואינו עניין של שמאל או ימין, ההתנגדות הכללית לממשלת ה"ימין־ימין" של נתניהו הייתה רווחת. למעשה, עולה הרושם שרבים היו מעוניינים במאבק עם סדר יום רחב וכוללני יותר, ברוח מחאת 2011.

(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)
(צילום: נאור קפולניק)
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.