לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
כמו באיראן
ארבעה נערים פלסטינים נורו למוות בתוך חודש
נער בן 16 נורה למוות מטווח קצר מידי כוח צבא ישראלי בסמוך לרמאללה ■ מאפיית בלפור מנציחה את הכיבוש וההתנחלויות, בני־נוער פלסטינים שמעיזים למחות מאוימים בחייהם
1,326

1,326

מתחילת 2018 נמשכות ההפגנות נגד הכיבוש ובמחאה על ההכרזה הפרובוקטיבית של טראמפ בתחילת דצמבר — שבמהותה סיפקה לגיטימציה לכיבוש ולשלילת זכות הפלסטינים לעצמאות ולבירה משלהם בירושלים. אלפים הפגינו גם נגד החלטת טראמפ לקצץ באופן ברוטלי בתקציב של אונר״א.

סגנו של טראמפ, מייק פנס, התקבל מצד ממשלת נתניהו בזרועות פתוחות בביקורו, שנועד להדגיש את מחויבותו של הנשיא האמריקאי לכיבוש, להתנחלויות ולמדיניות של אפליה גזענית.

בשטח, הכיבוש ממשיך לגבות קורבנות. לפחות שישה פלסטינים צעירים נהרגו החודש מירי ישראלי, בהם ארבעה קטינים. נער בן 16, ליית' הית׳ם אבו־נעים, נורה למוות בראשו מטווח קצר בידי כוח צבא ישראלי אתמול (שלישי) בשעות הערב בכפר מוע׳ייר צפונית־מזרחית לרמאללה שבגדה המערבית במהלך הפגנה של בני־נוער נגד כוח הכיבוש שפלש ליישובם.

"החיילים הרגו אותו מטווח קצר. הם היו יכולים לעצור אותו, הם היו יכולים לפצוע אותו, הם היו יכולים לירות לו ברגל. אבל החייל כיוון להרוג. הקליע חדר דרך העין ויצא מהצד האחורי של הראש", כך צוטט דודו של ליית' בעיתונות הפלסטינית. "הכיבוש לא מבחין בין ילדים ומבוגרים, כולנו מטרות", אמר אביו של הנער ההרוג.

לשם מה נמצא כוח צבא ישראלי שם? כדי להגן על הפנטזיות הלאומניות המשיחיות של שלטון נתניהו ועל שלום מפעל ההתנחלויות הקולוניאלי בגדה המערבית. ראוי לציין שמרבית קרקעות הכפר מוע׳ייר נמצאות ב"שטח C" והופקעו למעשה בידי רשויות הכיבוש לטובת התנחלויות ולמטרות שונות. ה"מאחז", או ההתנחלות הבלתי רשמית, 'עדי עד', ממוקם בקרבת היישוב וממשלת נתניהו פועלת להסדרתו הרשמית.

בזמן שנתניהו יוצא בצביעות נגד הרג מפגינים באיראן, מפגינים פלסטינים יודעים היטב שפעמים רבות חייהם בסכנה רק מעצם העובדה שהם מעיזים לצאת למחות.

בתחילת ינואר נהרגו אמיר אבו־מסאעד, בן 15, בסמוך למחנה הפליטים אל־בוריג' שברצועת עזה; עלי קינו, בן 17, בקרבת הכפר בורין דרומית לשכם; ופ׳יראס מסעב תמימי, בן 16, שנהרג בכפר דיר־נזאם צפונית לרמאללה.

מספר ההרוגים הפלסטינים מאז ההכרזה הפרובוקטיבית של טראמפ בתחילת דצמבר מגיע בינתיים ל־18. לפי נתוני הסהר האדום, מספר הפצועים נאמד בכ־2,900. למעלה מ־500 פלסטינים תושבי השטחים הכבושים נעצרו בתקופה זו בידי ישראל.

זוהי התוצאה של המהלך שהנשיא השנוא בתולדות ארה״ב וידידו ממאפיית בלפור הבטיחו ש"יקדם את השלום".

השנה, בזמן שישראל תציין 70 שנה להקמתה יצוינו גם 70 שנה לנכבה הפלסטינית — כיבושם והחרבתם של למעלה מ־500 יישובים פלסטיניים והפיכת המוני פלסטינים לפליטים. שלטון נתניהו, בגיבוי האימפריאליזם האמריקאי, עושה הכול כדי לבצר את הדיכוי הלאומי השיטתי של הפלסטינים, וכך גם לקבור כל אופק לפתרון ולשלום. המאבק לשלום עובר במאבק נגד הדיקטטורה של הכיבוש וההתנחלויות, והוא חלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי של החברה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.