פיצוי עכשיו! לא לכפיית בחירה בין בריאות לפרנסה
קחו מהטייקונים, לא מעובדי המגזר הציבורי!
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הסקר החברתי של הלמ״ס
חשש לפרנסה, קושי לגמור את החודש
בקרב עובדות ועובדים סוציאליים: 90% העידו כי מסופקים מעבודתם אך 44% בלבד מרוצים משכרם

הדפסה
מקור: ויקימדיה

על פי הסקר החברתי של הלמ״ס, שפורסם בסוף דצמבר, 88% מהעובדים והעובדות בישראל מרוצים מעבודתם, אך 60% בלבד מרוצות משכרן. הנתונים מעידים כי עובדים ועובדות רבות חשות כי יש פער ניכר בין העבודה שהן עושות לשכר שהן מקבלות. הדבר נכון במיוחד בקרב גננים וגננות ומורים ומורות שהשתפו בסקר, כאשר הפער הגדול ביותר הוא בקרב עובדות ועובדים סוציאליים: 90% העידו כי מסופקים מעבודתם אך 44% בלבד מרוצים משכרם. מעבר לכך, עובדות ועובדים רבים מעידים כי הם מתקשים לסיים את החודש. למעשה, 21% בלבד העידו כי הם מצליחים לגמור את החודש ללא קושי ו־27% העידו כי הם "לא כל כך מצליחים" או לא מצליחים כלל.

על אף נתוני האבטלה הנמוכים, על פי הסקר, שיעור גבוה של עובדים מפחדים לאבד את עבודתם (36% מהנשאלים בסקר). במגזרים הסובלים מהיעדר ביטחון תעסוקתי, החששות כבדים יותר: כמחצית מהנהגים חוששים לאבד את עבודתם, 46% מהטבחים, 43% מהעובדים המקצועיים בתחומי חקלאות ותעשייה ובינוי, ו־38% מהקופאים והמוכרים.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון פברואר 2020תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.