לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הסקר החברתי של הלמ״ס
חשש לפרנסה, קושי לגמור את החודש
בקרב עובדות ועובדים סוציאליים: 90% העידו כי מסופקים מעבודתם אך 44% בלבד מרוצים משכרם
1,041

1,041

על פי הסקר החברתי של הלמ״ס, שפורסם בסוף דצמבר, 88% מהעובדים והעובדות בישראל מרוצים מעבודתם, אך 60% בלבד מרוצות משכרן. הנתונים מעידים כי עובדים ועובדות רבות חשות כי יש פער ניכר בין העבודה שהן עושות לשכר שהן מקבלות. הדבר נכון במיוחד בקרב גננים וגננות ומורים ומורות שהשתפו בסקר, כאשר הפער הגדול ביותר הוא בקרב עובדות ועובדים סוציאליים: 90% העידו כי מסופקים מעבודתם אך 44% בלבד מרוצים משכרם. מעבר לכך, עובדות ועובדים רבים מעידים כי הם מתקשים לסיים את החודש. למעשה, 21% בלבד העידו כי הם מצליחים לגמור את החודש ללא קושי ו־27% העידו כי הם "לא כל כך מצליחים" או לא מצליחים כלל.

על אף נתוני האבטלה הנמוכים, על פי הסקר, שיעור גבוה של עובדים מפחדים לאבד את עבודתם (36% מהנשאלים בסקר). במגזרים הסובלים מהיעדר ביטחון תעסוקתי, החששות כבדים יותר: כמחצית מהנהגים חוששים לאבד את עבודתם, 46% מהטבחים, 43% מהעובדים המקצועיים בתחומי חקלאות ותעשייה ובינוי, ו־38% מהקופאים והמוכרים.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון פברואר 2020
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.