השותפים דורשים מדיניות "ימין על מלא" אבל נתניהו מפחד מתגובת־נגד
שביתת המחאה, ההפגנות והעימותים סביב מחנה שועפאט
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המחאה בבלפור
לך, אתה והמדיניות שלך!
המאבק הזה לא יכול לעצור רק בנתניהו עצמו – צריך להיפטר גם מהמדיניות שלו■ פלאייר שמפיצים פעילי מאבק סוציאליסטי בהפגנות בבלפור, ירושלים
2,259

נתניהו, אוחנה ושותפיהם לממשלת ההון האטומה שלחו נגדנו פרשים, מכ"תזיות ושוטרי יס״מ. הם קראו לנו "מפיצי מחלות" וניסו להסית נגדנו את הציבור שמודאג — ובצדק — מהקורונה, ולהגביל את ההפגנות...
ואיך הלך להם עם זה?! הפכנו עוד צומת ועוד גשר ועוד שכונה למוקד מחאה. לא התקפלנו וסחפנו אחרינו רבבות שמאסו לא רק בשחיתות של נתניהו אלא במדיניות הממשלה — שחונקת אותנו!

ממשלת הון ושחיתות — אין פרנסה, אין בריאות

 • ביישובים העניים ביותר פי 6 חולים בקורונה וכמעט פי 3 נפטרים מקורונה לעומת היישובים העשירים ביותר.
  • והממשלה? מייבשת את מערכת הבריאות, ומאשימה את האוכלוסיות העניות בזמן שהשרים מצפצפים על ההגבלות
 • 950,000 מובטלים ומובטלות נרשמו בלשכת התעסוקה — 240 אלף מאז תחילת הסגר השני
  • והממשלה? ממשיכה להעביר מיליארדים לתאגידים ולרשתות השיווק שמרוויחות ומפטרות
 • 300 אלף סטודנטים חוזרים ללמוד בזום — ורבים שוקלים להפסיק את הלימודים או לחזור להורים
  • והממשלה? הפילה הצעת חוק להורדת שכר הלימוד ולסיוע כלכלי לסטודנטים/ות
 • הסגר השני שוב מביא לעלייה באלימות במשפחה ומרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית כמעט קורסים
  • והממשלה? מסרבת לתיקצוב מלא של המקלטים וגם לא מעבירה את התקציב שכבר הובטח

ההיגיון הקפיטליסטי של הממשלה הזאת חונק אותנו. לכן המאבק הזה לא יכול לעצור רק בנתניהו עצמו — צריך להיפטר גם מהמדיניות שלו ושל המערכת. צריך חלופה: לא "ימינה" — המפלגה הגזענית וההיפר־קפיטליסטית של בנט ושקד, וגם לא לפיד שישב עם בנט ונתניהו והוביל גזירות על העניים ביותר, בנייה בהתנחלויות והטבות מס לטייקונים.

להיאבק למען אלטרנטיבה:
 • לא לניצול ציני של המגפה להשתקת מחאות ולא להתעמרות משטרתית באזרחים בחסות המשבר. די להפניית האצבע המאשימה לאזרחים מהשורה ולאוכלוסיות עניות ומודרות!
 • פיצוי עכשיו! הבטחת פיצוי אוניברסלי לאזרחים על תקופת הסגר והבטחת 100% שכר לכל מי שהכנסתם נפגעה בתקופת המשבר, עד פעמיים השכר הממוצע במשק. מימון בעזרת מס חירום על המיליונרים ועל העסקים הגדולים.
 • אסטרטגיית יציאה דמוקרטית. התערבות נציגי הצוותים הרפואיים וארגוני העובדים לפיקוח על החלטות משרד הבריאות והממשלה. התערבות העובדים/ות להבטחת תנאים הולמים לפתיחת כל מקום עבודה.
 • די לחנק השירותים החברתיים! לא לקיצוצים במגזר הציבורי, להשיק תוכנית חירום להשקעה מסיבית בשירותי הבריאות, הרווחה והחינוך, עם תוספות שכר ותקנים.
 • "אין כסף"? להחזיר לבעלות ציבורית את הבנקים ומשאבי הטבע ולהלאים את המונופולים השולטים במשק, במטרה לרתום את המשאבים באופן דמוקרטי לחיסול העוני ואי־השוויון. פיצוי למשקיעים על בסיס צורך מוכח.
 • נתניהו וגנץ, הביתה! לפיד ובנט הם לא אלטרנטיבה. די לשלטון ההון, די למדיניות הכופה מצוקה ואי־שוויון, די לחרחורי סיפוח ולכיבוש. להציב אלטרנטיבה פוליטית של ולמען האנשים העובדים והמובטלים, יהודים/ות וערבים/ות. להיאבק לשינוי סוציאליסטי.

מול ממשלת ההון האטומה — לבנות כוח

נתניהו חושש מההפגנות, אך בעיקר מהאפשרות שהן יתחברו לתסיסה החברתית שמבעבעת מתחת לפני השטח. זה למה הוא החליט לחלק בקיץ מענקים ולהאריך זכאות לדמי אבטלה. אבל, זה לא קנה ולא יקנה לו שקט! עכשיו, אחרי הסרת מגבלת הקילומטר, צריך עוד הפגנות ארציות גדולות שישימו את המצוקות החברתיות במרכז, אבל גם עוד חיבורים בין מאבקים ובין מחאות שיאפשרו לנו לבנות עוד כוח. להתאחדות הסטודנטיות והסטודנטים יש את הכוח לכפות על הממשלה הורדת שכר לימוד — גם אחרי שהצעת החוק נפלה בכנסת — באמצעות הפגנות ושביתות יחד עם ארגוני הסגל. השביתות של העובדות הסוציאליות והאחיות כופפו את הממשלה והראו את הכוח של העבודה המאורגנת. ארגוני העובדים צריכים להתגייס באופן מלא למאבק במדיניות הממשלה ולהתארגן לקראת שביתה כלכלית בדרישה לפיצוי וחילוץ לכלל האנשים העובדים.

לחזק את המאבק:
 • להרחיב את ההפגנות נגד ממשלת ההון האטומה ובדרישה לחילוץ האנשים העובדים והצלת השירותים החברתיים. לרתום ציבור רחב של עובדים/ות ומובטלים/ות, יהודים וערבים, לבניית מאבק לשינוי.
 • להתארגן למשמרות הגנה עצמית להבטחת שלום המפגינים/ות מפני ניסיונות אלימים לסתימת פיות. די לאלימות משטרתית ולהשתקת מאבקים חברתיים.
 • התגייסות של הארגונים החברתיים. ארגוני העובדים/ות צריכים להוביל התגייסות להפגנות, הגנה עליהן וצעדים ארגוניים נוספים, עד כדי שביתת אזהרה במשק, בדרישה לתוכנית חילוץ אמיתית לאנשים העובדים


₪18,479
עוד ₪1,521
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2022
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.