לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"יחד נגד האלימות, ההפקרה והעוני"
גל המחאה נגד האלימות ביישובים הערביים הגיע לתל אביב
להפגנה בתל אביב הגיעו משפחות שכולות, ארגוני נוער וקהילה, ונכחו בה גם אבל וגם זעם
1,312

1,312

מאות רבות של יהודים וערבים הגיעו, ביום חמישי שעבר, מרחבי הארץ לכיכר רבין בתל אביב למחות על הקטל ברחובות היישובים הערביים בידי נשק בלתי חוקי ואלימות ארגוני־פשע ונגד ההזנחה, האפליה והאדישות מצד הממשלה והמשטרה.

הפגנה בתל אביב אורגנה על ידי "פורום האימהות למען החיים" בהמשך לסדרה של הפגנות שבועיות ביישוביים הערביים הנמשכת מאז סוף ינואר. ההפגנות השבועיות באום אל פאחם הצליחו להביא בשיאן להתגייסות של מעל ל־10,000 מפגינות ומפגינים.

להפגנה בתל אביב הגיעו משפחות שכולות, ארגוני נוער וקהילה, ונכחו בה גם אבל וגם זעם לנוכח העובדה שרק מתחילת השנה הזאת נרצחו בחברה הערבית 26 בני אדם. למחרת ההפגנה נורו למוות ליית נסרה (19) ומוחמד ח׳טיב (21) בתוך ביתם (!) בקלנסוווה.

על הבמה ובכיכר, אמהות ומשפחות שכולות דרשו להשמיע את כאבן, ואת זכותן הבסיסית לחיים בביטחון. לצד בני נוער ותושבים שהגיעו מהיישובים הערביים, רבים מבאי ההפגנה היו יהודים מכל הגילאים, כולל פעילות ופעילים חברתיים. בניגוד לטיעון הגזעני כאילו מדובר בבעיה "ערבית", פעם אחרי פעם הודגש בהפגנה שמדובר בבעיה חברתית־כללית שאי אפשר לנתק משאר המצוקות חברתיות ומשאלות של מדיניות. פעילי מאבק סוציאליסטי הגיעו להפגנה עם שלטים עליהם נכתב בעברית וערבית "יחד נגד האלימות, ההפקרה והעוני" ו"ממשלת אפליה וגזענות = פשע מאורגן".

צילום: מאבק סוציאליסטי

יו״ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה, התנגד לרמיזות מצד הממשלה כאילו יש משהו "טבעי" באלימות ביישובים ערביים, ואמר בצדק כי "האלימות היא בטבעה של הממשלה הזאת". אין ספק, כמו שגם אנו הסברנו בעלונים בעברית וערבית, שאפליה, עוני, והעלמת־עין מהפשע המאורגן ביישובים הם מדיניות שמנציחה ומתדלקת את האלימות. אבל מה שנעדר מהנאום שלו, וגם של פוליטיקאים נוספים שנאמו אחריו, הוא תוכנית פעולה להסלמת המאבק שיכולה להכריח את הממשלה ואת המערכת לנקוט צעדים נדרשים, ולהתחיל לתת מענה, גם אם חלקי ומוגבל, לעוני ולמחסור ביישובים הערביים — השורש של הבעיה.

בסוף העצרת, כמה עשרות מפגינות ומפגינים, ערבים ויהודים, חסמו לזמן קצר את רחוב אבן גבירול. זו עוד עדות קטנה למצב רוח בקרב הצעירות והצעירים שמתגייסים למאבק הזה בשבועות האחרונים. את הדחיפות והאנרגיה שבאו לידי ביטוי בחסימה המחאתית של הכביש צריך לתעל לבניית מאבק רחב שישים סוף לאלימות הנשק בידי הפשע המאורגן וסוף לפשעים של המערכת הקפיטליסטית המתבססת על אלימות, אי־שוויון וגזענות.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.