המהלך הדורסני של נתניהו ולוין הוציא המונים לרחוב
נתניהו השביע את "ממשלת החלומות" של סמוטריץ', רוב הציבור מתנגד לממשלה מיומה הראשון
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא מחכות לממשלה
מאבק עובדות הסגל המנהלי בבתי הספר
עובדות הסגל המנהלי בבתי הספר שבתו בדרישה לתוספות שכר
289

עובדות הסגל המנהלי בבתי הספר שבתו והפגינו ב־21 בנובמבר. כאלף מזכירות, מנהלניות ומנהלות חשבונות הגיעו להפגנה בקריית הממשלה בת״א תחת הקריאה "לא עובדות בחינם".

העובדות הכריזו על סכסוך עבודה בעקבות הגדלת היקף עבודתן במסגרת תוכנית גפ״ן ("גמישות פדגוגית ניהולית") ומבחני ההערכה אסי״ף, ללא כל תוספת שכר. עיקר ניהול התקציבים בבתי הספר הועבר לידי הסגל המנהלי. העובדות נדרשות להתנהל מול ספקים, ליישם מודלים חדשים, לטפל בתקציבים גדולים ולשאת באחריות לגביהם. "אני גם ככה מקבלת שכר זעום ורוצים להוסיף עוד שעות", אמרה בהפגנה טלי, מנהלת חשבונות בתיכון, בשיחה עם אתר 'דבר'.

העובדות דורשות להגדיל את תוספת השכר הענפית מ־10% ל־20%, ולתגמל את מי שמנהלות תקציבים עם מערכת גפ״ן ב־1,000 שקלים נוספים בחודש. הדרישה מופנית למרכז השלטון המקומי, למשרד החינוך ולמשרד האוצר.

עובדות הסגל המנהלי בבתי הספר לא חיכו להרכבת הממשלה החדשה כדי לצאת למאבק על תוספת שכר שתפצה על העומס שהתווסף להן. ללא קשר לזהות שרי החינוך והאוצר, העובדות לא מסכימות ל"רפורמות" שפוגעות בתנאים שלהן, במיוחד מול משבר יוקר המחיה המחריף.

מול עליות המחירים וממשלה מסתמנת המאיימת בגזירות כלכליות, השביתה של הסגל המנהלי צריכה להיות יריית הפתיחה למאבקי עובדות ועובדים נוספים. צריך כבר עכשיו לקדם התאגדות בכל מקום עבודה לא מאוגד ולקיים אסיפות במקומות העבודה המאוגדים, כחלק מהיערכות לקראת הפגנות ושביתות בדרישה לתוספות שכר, פיקוח מחירים והעלאה של שכר המינימום.

*   מתוך גיליון דצמבר 2022 של עיתון "המאבק"

₪20,449
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2023
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.