לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אלימות כלפי נוער להט״בי?
בממשלה לא רוצים שאפילו נדבר על זה בבית הספר
אבי מעוז כשל בקידום תוכניותיו החשוכות על רקע המחאות נגדו והתפטר מתפקידו כסגן שר, אבל הסכנה טרם חלפה
904

904

אבי מעוז כשל בקידום תוכניותיו החשוכות על רקע המחאות נגדו והתפטר מתפקידו כסגן שר. אבל הסכנה טרם חלפה. כח״כ בקואליציה מעוז יוכל לקדם את הצעת החוק שלו, שמבקשת לאסור באופן גורף העברת שיעור, פעילות או שיחה על נטייה מינית וזהות מגדרית מתחת לכיתה ט'. ומעל לכיתה ט' — רק בתנאי שלפחות 75% מההורים העבירו הסכמה בכתב, שהתלמידים מסכימים ושמנהל ביה״ס אישר בכתב שקיים צורך בהעלאת הנושא.

מעוז אף השתמש בסטטיסטיקה שאומרת שחברי וחברות הקהילה הטרנסית נוטים לאובדנות יותר מהאוכלוסייה הכללית כדי לטעון ש"עצם העלאת הנושאים על סדר היום" תפגע בנוער. בפועל הוא רק מחזק את זה שנוער להט״בי חשוף יותר לאלימות יום־יומית, לאפליה ולפגיעה, בגלל סדר יום להט״בופובי שחבריו למפלגה ולממשלה שותפים לו.

שר החינוך יואב קיש מהליכוד התנער מהצעת החוק של מעוז, אך אמר ש"צריך להיות גיל מסוים שמתחת אליו לא באים ומתחילים לדבר איתם על הדברים האלה". כלומר, גם בליכוד מערערים על המעט חינוך מיני ומגדרי שקיים בארץ.

מערכת החינוך מייצגת לרוב עמדות ארכאיות גם בשיעורי חינוך מיני, ומציגה רק דוגמאות הטרונורמטיביות ונמנעת מלדבר על זהות מגדרית. במסגרת ה"סטטוס קוו" שנתניהו הבטיח שכביכול לא ישתנה, להט״ב+ חוטפים אלימות ואש כל יום.

כשאין התקדמות במאבק על זכויות, עלולה להיות נסיגה. לכן המחאה צריכה להתרחב ולדרוש חינוך מיני ומגדרי חובה בכל בתי הספר עם פיקוח דמוקרטי על התכנים מצד ארגוני להט״ב+, ארגוני הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, בשיתוף עם ארגוני התלמידות.ים והמורות.ים. צריך לדרוש עוד תקציבים למימון הוסטלים של נוער להט״בי במצוקה בנוסף להשקעה נרחבת ברווחה. הממשלה הלהט״בופובית והגזענית היא רק סימפטום של מערכת שמטפחת אי שוויון עמוק, דעות קדומות ותפקידי מגדר מעוותים. צריך לפעול לשינוי סוציאליסטי עבור כולנו!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.