הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,580
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


הנהלת מכון ויצמן שולחת בריונים נגד העובדים
ביום א' (16.11) שלחה הנהלת מכון ויצמן מאבטחים פרטיים כדי לפגוע באופן אלים בהתארגנותם של עובדי "גן המדע". המאבטחים שברו לאחד מפעילי אירגון כוח לעובדים את הברך. המשטרה החליטה להגן על העבריינים ולעצור דווקא את נציגי העובדים. תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת להתגייסות רחבה להפגנת המחאה שמארגנים העובדים נגד הנהלת המכון ולמען זכותם הבסיסית להתאגד: יום ה' הקרוב (20.11), 14:00. מול השער הראשי של מכון ויצמן ברחוב הרצל ברחובות.

הדפסה

מכתב מיו״ר ועד העובדים, נדב אהרוני:

כזכור הנהלת מכון ויצמן מונעת מעובדי גן המדע לעבוד עד שיתחייבו לוותר על זכותם להתארגן. היום קבוצה של עובדים ופעילים באו למחות מול מועצת המנהלים של מכון ויצמן שהתארחה לארוחת צהריים בגן המדע. לא הצלחנו להגיע לשם, המאבטחים הגיעו, חסמו את דרכינו והטיחו אותנו לריצפה. כל זה תוך הפעלת כוח ואלימות, יוני ויינריב כרגע במיון עם שבר בברך. בנוסף לכך נעצרנו ע״י המשטרה שהחבלות על גופנו לא שיכנעו אותה שהופעלה נגדנו אלימות ללא כל פרובוקציה. אחרי שעה וחצי אזוקים במשטרה הבינו שלא עשינו שום דבר פלילי ושיחררו אותנו. כל זה בזמן שאסור למנוע מעובדים בסכסוך עבודה להיכנס למקום עבודתם. זוהי הדרך של מכון ויצמן לפרק התארגנות עובדים — במכות. הכל והעיקר שלא יהיה ארגון עובדים בעמותה שמכון ויצמן הקים.

אנו קוראים לכולם להגיע ולמחות איתנו מול האלימות הקשה שמופעלת נגדינו אנו ניפגש ביום חמישי בשעה 14:00 מול השער הראשי של מכון ויצמן ברחוב הרצל ברחובות (5 דקות הליכה משער הרכבת). כמו כן אנחנו מנסים להציף את ההנהלה במיילים. נשמח למי שיוכל לעזור.

אריאל היימן
(מנכ״ל מכון דוידסון –
העמותה שבאמצעותה מועסקים העובדים)
Ariel.Heimann@weizmann.ac.il

גד קובר (סגן נשיא מכון ויצמן)
Gad.Kober@weizmann.ac.il

חיים הררי (יו״ר מכון דוידסון)
haim.harari@weizmann.ac.il

עצומה למען עובדי גן המדע:
http://www.atzuma.co.il/petition/smadarh/1/0/1

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.