לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הנהלת מכון ויצמן שולחת בריונים נגד העובדים
ביום א' (16.11) שלחה הנהלת מכון ויצמן מאבטחים פרטיים כדי לפגוע באופן אלים בהתארגנותם של עובדי "גן המדע". המאבטחים שברו לאחד מפעילי אירגון כוח לעובדים את הברך. המשטרה החליטה להגן על העבריינים ולעצור דווקא את נציגי העובדים. תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת להתגייסות רחבה להפגנת המחאה שמארגנים העובדים נגד הנהלת המכון ולמען זכותם הבסיסית להתאגד: יום ה' הקרוב (20.11), 14:00. מול השער הראשי של מכון ויצמן ברחוב הרצל ברחובות.
1,827

1,827

מכתב מיו״ר ועד העובדים, נדב אהרוני:

כזכור הנהלת מכון ויצמן מונעת מעובדי גן המדע לעבוד עד שיתחייבו לוותר על זכותם להתארגן. היום קבוצה של עובדים ופעילים באו למחות מול מועצת המנהלים של מכון ויצמן שהתארחה לארוחת צהריים בגן המדע. לא הצלחנו להגיע לשם, המאבטחים הגיעו, חסמו את דרכינו והטיחו אותנו לריצפה. כל זה תוך הפעלת כוח ואלימות, יוני ויינריב כרגע במיון עם שבר בברך. בנוסף לכך נעצרנו ע״י המשטרה שהחבלות על גופנו לא שיכנעו אותה שהופעלה נגדנו אלימות ללא כל פרובוקציה. אחרי שעה וחצי אזוקים במשטרה הבינו שלא עשינו שום דבר פלילי ושיחררו אותנו. כל זה בזמן שאסור למנוע מעובדים בסכסוך עבודה להיכנס למקום עבודתם. זוהי הדרך של מכון ויצמן לפרק התארגנות עובדים — במכות. הכל והעיקר שלא יהיה ארגון עובדים בעמותה שמכון ויצמן הקים.

אנו קוראים לכולם להגיע ולמחות איתנו מול האלימות הקשה שמופעלת נגדינו אנו ניפגש ביום חמישי בשעה 14:00 מול השער הראשי של מכון ויצמן ברחוב הרצל ברחובות (5 דקות הליכה משער הרכבת). כמו כן אנחנו מנסים להציף את ההנהלה במיילים. נשמח למי שיוכל לעזור.

אריאל היימן
(מנכ״ל מכון דוידסון –
העמותה שבאמצעותה מועסקים העובדים)
[email protected]

גד קובר (סגן נשיא מכון ויצמן)
[email protected]

חיים הררי (יו״ר מכון דוידסון)
[email protected]

עצומה למען עובדי גן המדע:
http://www.atzuma.co.il/petition/smadarh/1/0/1

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.