לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
כן למשט המחאה הבינלאומי נגד המצור על רצועת עזה
תנועת מאבק סוציאליסטי הצטרפה לחתימה על ההצהרה של ארגוני שלום בישראל המביעה תמיכה במשט המחאה הבינלאומי נגד המצור על עזה ונגד הכיבוש, ומגנה את מסע ההכפשה שהובילה ממשלת נתניהו נגד המשט ואת פעולותיה ליצור אווירת פחד ולחבל ביכולת הספינות להגיע ליעדן בשלום. כמו כן, מגנה ההצהרה את הצטרפותה של ממשלת ההון ביוון לאכיפת המצור
1,522

1,522

אנו, ארגונים ישראלים, יהודים וערבים, מצהירים על תמיכתנו במשט החופש לעזה ובמטרותיו המוצהרות: הסרת המצור על עזה — הימי והיבשתי — המהווה חלק מהכיבוש המתמשך. אנו מגנים את מסע ההכפשה של ממשלת ישראל נגד המשט ומשתתפיו, ומזהירים מפני השימוש של הממשלה בשקרים הללו כהצדקה לפעולה אלימה נוספת נגד משתתפיה של מחאה פוליטית לגיטימית.

המשט לעזה הוא אקט אמיץ של מחאה פוליטית, המבטא סולידריות עם העם הפלסטיני ואת ההתנגדות ברחבי העולם למדיניות הכיבוש הישראלית, למצור המתמשך על עזה ולענישה הקולקטיבית של אזרחים.

רצועת עזה היא כיום בית כלא ענק למיליון וחצי תושביה, שנמנעות זכויותיהם הבסיסיות. זכותם של הפלסטינים בעזה לקיים קשר ישיר עם העולם החיצון, זכותם לפתח את נמלם, זכותם לקבל ולשלח אוניות, זכותם לייבא ולייצא סחורות, ולפתח את כלכלתם בדיוק כפי שלישראל קיימות זכויות אלו. על מדינת ישראל לסיים את שליטתה הישירה והעקיפה על רצועת עזה, כחלק מחובתה המעוגנת בחוק הבינ״ל לסיים את משטר הכיבוש שלה על השטחים הפלסטיניים ולאפשר את עצמאותה של פלסטין.

אנו מדגישים, שבניגוד להצהרות הממשלה עצם פעולת המשט היא פעולה לא־אלימה, ובמקרה של תקיפה של הצבא נערכים הפעילים להתנגדות שאמורה להיות לא־אלימה גם היא. בהודעה מטעם אחת מהחברות בצוות התיאום הבינלאומי של המשט, שהוצאה בתגובה לטענות מערכת הביטחון בארץ, נאמר מפורשות כי "אין כלי נשק על אף אחת מהספינות, ועל כולן יחדיו נמצאים עשרות אנשי תקשורת בינלאומית שיוכלו להעיד על כך. אשר על כן הנוסעים עוברים הדרכה באי אלימות וחותמים על התחייבות שלא לנקוט באלימות".

אנו מגנים את ניסיונות ממשלת ישראל ליצור אווירה של פחד מפני המשט ולהרתיע מפני השתתפות בו. ממשלת ישראל מבקשת ליצור אווירת פחד חסרת ביסוס, באמצעות הפצת ידיעות שקריות על הכנות, כביכול, להתנגדות אלימה במטרה להרוג חיילים, ועל כוונת פעילי השלום המשתתפים במשט להביא עימם כלי־נשק לעזה; במקביל, היא מפעילה לחץ חסר תקדים על עיתונאים זרים, לבל יצטרפו למשט לשם סיקורו התקשורתי. קמפיין תקשורתי זה נועד לזרוע פחד ושנאה בציבור הישראלי, ומעורר חשד שמטרה נוספת שלו היא להצדיק את התוצאות המסוכנות הקשות העלולות להיות במקרה של השתלטות אלימה על הספינות ופגיעה בנוסעיהן.

אנו מגנים בתוקף את ההחלטה של ממשלת יוון לאסור את יציאת המשט מנמליה לעזה. ההחלטה מנוגדת לחוקי חופש השיט הבינלאומיים, ונגועה באי סבירות קיצונית. מדיווחים בעיתונות על מגעים בין ממשלת ישראל לממשלת יוון נוצר הרושם שממשלת יוון נכנעה ללחצים פוליטיים פסולים של הממשלה בישראל.

אנו קוראים לממשלה היוונית לבטל לאלתר את צוו איסור הפלגת המשט מנמליה ולאפשר את יציאתו תוך שמירה על בטחון האנשים והספינות. אנו קוראים לממשלה ולכוחות הביטחון לאפשר לספינות להיכנס לעזה ולפרוק את מטענן ההומניטרי בשלום, ומקווים להגעת הספינות בשלום ליעדן. אנו קוראים לממשלת ישראל להסיר את המצור מעל עזה לאלתר.

קואליציית נשים לשלום * גוש שלום * לוחמים לשלום * הוועד הישראלי נגד הריסת בתים * יש גבול * פרופיל חדש * תנועת תראבוט־התחברות * המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית * תאעיוש־שותפות ערבית־יהודית * מאבק סוציאליסטי

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.