לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מורות היל״ה פותחות בעיצומים
מורות ומנחות היל״ה מועסקות כעובדות קבלן ■ הן דורשות כעת הסכם קיבוצי שיכלול תוספות שכר ומשכורת חודשית סדירה לאורך כל השנה ■ ישביתו שלושה מרכזי לימוד
2,436

2,436

כ־1,500 מורים ומורות מלמדים במסגרת תוכנית היל״ה ("השלמת יסוד ולימודי השכלה") כ־6,000 תלמידים ותלמידות שנשרו מבתי־הספר ומנסים להשלים 12 שנות לימוד ותעודת בגרות. הלימודים מתקיימים ב־160 מרכזי לימוד שמפעילה החברה למתנ״סים, הנמצאת בבעלות משרד החינוך. מבין כלל המורים, 200 מלמדים במוסדות סגורים של עמותת "חסות הנוער". בנוסף עובדות בתוכנית גם כמה עשרות מנחות.

מורות היל״ה הן חלק מציבור של כ־15,000 מורי ומורות קבלן בישראל. החברה למתנ״סים משמשת במקרה זה כקבלן ביצוע עבור משרד החינוך והוא מכתיב באמצעות מכרז את תנאי העבודה של המורים והמורות בתוכנית. כך למשל קבע המשרד שהמורות לא יקבלו שכר עבור ימי חופשות בתי־הספר בחגים ובקיץ. בחודש "טוב", ללא חופשות, השכר החודשי עלול להסתכם ב־4,000 שקל בלבד. בתום כל שנת לימודים, המורות אינן יודעות אם תינתן להן האפשרות לשוב לעבודה בשנת הלימודים הבאה.

מורות ומנחות היל״ה התאגדו במסגרת ארגון כוח לעובדים במטרה להיאבק על שיפור מהותי בתנאי העבודה ובעיקר על הסכם קיבוצי שיבטיח תוספות שכר ומשכורת חודשית סדירה לאורך כל השנה בדומה למורים מן המניין במערכת החינוך.

העובדה שהחברה למתנ״סים מוגדרת כקבלן ביצוע זמני עד תום תקופת המכרז, מאיימת גם על הסכם עתידי שעשוי להיחתם מול החברה למתנ״סים. לכן בסופו של דבר דורשות המורות גם מעבר להעסקה ישירה על־ידי משרד החינוך.

ב־17 באוקטובר הכריזו המורות לראשונה על סכסוך עבודה, וכעת, לאחר שהחברה למתנ״סים ומשרד החינוך התחמקו וסירבו בפועל להיענות לדרישותיהם, הן פותחות בסבב עיצומים.

ב־12 בדצמבר הן ישביתו שלושה מרכזי לימוד ביקנעם, בקרית־מלאכי ובתל אביב. בשעה 16:00 באותו יום תתקיים הפגנה בתל אביב (לדף האירוע בפייסבוק הקליקו כאן).

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת לחזק את מאבקן של מורות היל״ה, כחלק מהמאבק הכללי נגד העסקה קבלנית במשק ובפרט במערכת החינוך. יש לדרוש מהסתדרות העובדים ומארגון המורים העל־יסודיים לפעול לאלתר ולהטיל את משקלם לטובת המורות. סולידריות עם מורות היל״ה!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.