לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"שוויון בנטל"
במקום בטייקונים נלחמים בעניים
די להסתה נגד האוכלוסיות העניות ביותר בארץ
2,390

2,390

הקמפיין ל"שוויון בנטל", שזוכה לאהדה רבה משרים ומפוליטיקאים ממפלגות הממסד, מתחפש ל"מחאה חברתית". אלא שמדובר בספין אחד גדול ומתוזמר להסחת הדעת מהמאבק החברתי ולהסטת הזעם מהטייקונים ומממשלת ההון לעבר האוכלוסיות העניות ביותר בארץ. הכסף הגדול מאחורי הקמפיין, כולל מאות אלפי שקלים שנשפכו על העצרת המרכזית ב־7 ביולי, מגיע מהטייקון הקנדי צ׳ארלס ברונפמן ומהטייקון הבריטי רונלד כהן.

מחאת ה"פראיירים" היא לא מחאה למען שוויון ונגד אפליה. זו אינה מחאה נגד התאגידים והטייקונים המתחמקים מנטל המס שמוטל על גב העובדים והעניים, וזו אינה מחאה של מי שחשים "פראיירים" מכיוון שהם עובדים כל החיים כדי לפרנס את הבנקים וקומץ פרזיטי של משפחות הון. זו גם אינה מחאה נגד כפייה דתית ולמען הפרדת הדת מהמדינה, או למען שלום והפחתת "נטל השירות".

זהו מסע הסתה מאורגן נגד חרדים וערבים, מיעוטים מודרים הנושאים בעיקר נטל העוני — אבל לא על הנטל הזה מדברים ה"פראיירים".

הם אינם מדברים גם על נטל האפליה והגזענות. הציבור הערבי־פלסטיני כידוע אינו נהנה מפריבילגיה או מופלה לטובה, אלא מופלה לרעה בכל תחומי החיים, כחלק ממדיניות מכוונת של דיכוי לאומי, וכתוצאה מכך נידון לחיי עוני. גם הדרוזים שמגויסים לשירות חובה נותרים אזרחים סוג ד' או גרוע מכך, ורובם תומכים כיום בביטול חובת הגיוס. במקביל, צעירים יוצאי אתיופיה שמשרתים בצבא אינם זוכים להשתחרר ממציאות של גזענות ומצוקה כלכלית.

ואיזו בעיה תיפתר אם עוד רבבות צעירים חרדים וערבים יאולצו לבצע שירות אזרחי? יש כמובן צורך בוער בשיקום והרחבת השירותים החברתיים שקוצצו, יובשו והושלכו לידיים פרטיות. אולם מערך השירות האזרחי מציע כיום כוח עבודה זול מאוד, נטול ניסיון ונטול הכשרה מקצועית משמעותית, שמשמש במקרה הטוב כתירוץ לחוסר השקעה ביצירת מישרות בתנאים הולמים ובמקרה הרע כתירוץ נוסף לחיסול תקנים של כוח עבודה מקצועי.

את הקמפיין של מי שמבקשים להפוך מיעוטים מרוששים לשעיר־לעזאזל של שלטון ההון צריך לייבש, ולהמשיך להיאבק בעוני, בניצול, באי־השוויון הכלכלי־חברתי, בהיעדר שוויון הזכויות בחברה, ובממשלה הניאו־ליברלית ובשיטה הקפיטליסטית שיוצרות את הבעיות החברתיות הבוערות הללו.

מי שמבקשים להקל את נטל השירות הצבאי מוכרחים להיאבק לשלום, ולכן גם צריכים לבוא בטענות לממשלת נתניהו ולקודמותיה על הכבדת נטל הלאומנות, הגזענות, הכיבוש וההתנחלויות.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.