הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא למלחמה עם איראן!
פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי השתתפו באירועי המחאה נגד כוונת תקיפה באיראן ונגד סכנת הידרדרות האזור כולו למלחמה ■ צפו בנאום של יאשה מארמר בהפגנה שהתקיימה בתל־אביב וקיראו ראיון שנערך בהפגנה מקבילה בירושלים עם אור דר ב־23 באוגוסט
1,348

יאשה מארמר בהפגנה שהתקיימה בתל־אביב:

והנה ראיון קצר שנערך על־ידי אריאל נורה־כהן באתר J14 עם אור דר בהפגנה בירושלים:

"הממשלה הזו מתכננת מלחמה, גם אם לא בשבועות הקרובים, והיא תסכן את כל האנשים הפשוטים, העובדים והעניים. זו מלחמה שלנו אין שום דבר להרוויח ממנה אבל הרבה מאוד להפסיד וצריך להילחם כדי לעצור אותה. זה אפשרי. קראנו פה בין היתר ססמאות שמדברות על הסכנה שממשלת ההון מכינה לנו וגם על כך שבזמן שהם מוכנים לזרוק מיליארדים על מלחמות ועל תקציבים להתנחלויות ולכיבוש, הם ממשיכים לקצץ, להפריט ולעשות גזירות. כסף למלחמות יש להם אבל לחינוך אין. אני חושב שזה המסר שאפשר לצאת איתו ולשכנע עוד אנשים להילחם נגד המלחמה".

אתה חושב שזה עדיין יעיל להפגין?

"כן. צריכים להפגין נגד המלחמה גם כדי להתחיל לצבור מומנטום ולהראות לאנשים שיש אנשים שנאבקים נגד אפשרות התקיפה הישראלית באיראן. חשוב שבהפגנות האלה יהיו מסרים ששישכנעו את אלה שמפחדים ממלחמה ולא רוצים אותה אבל חושבים שאולי אין להם ברירה ושאם לאיראן יהיה נשק גרעיני אז המצב יהיה יותר גרוע. השאלה היא איך ההפגנות האלה סוחפות אותם: איך הן נותנות ביטחון לעובדים לדחוף את מקומות העבודה שלהם לפעול עד כדי מצב שההסתדרות תשבית את המשק כנגד המלחמה, ואיך הן נותנות ביטחון גם לארגוני סטודנטים להיאבק כנגד המלחמה הזו — כולל השבתת הלימודים כשהם יתחדשו".

מה עוד צריך לעשות?

"לשכנע עוד אנשים ולארגן הפגנות המוניות זה הצעד הראשון קדימה. כדי לעצור את המלחמה צריכים את הכוח המאורגן של ארגוני עובדים וסטודנטים שמסוגלים לשתק את המדינה. זה גם יהיה הכוח שיעצור את המלחמה אם המעמד השליט יהיה מספיק נחוש, והוא יהיה מספיק נחוש כי על הסוגיה של מניעת הגרעין האיראני הוא מוכן להתאבד".
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.