השותפים דורשים מדיניות "ימין על מלא" אבל נתניהו מפחד מתגובת־נגד
שביתת המחאה, ההפגנות והעימותים סביב מחנה שועפאט
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות עם עובדי טבע־טק!
שביתת עובדי טבע־טק נמשכת. מאות עובדים הגיעו להפגין מול משרדי ההנהלה בפתח תקווה
1,937

"אנחנו לא מפחדים!", צעקו יותר מ־500 עובדי טבע־טק שהגיעו להפגין מול משרדי ההנהלה של טבע בפתח תקווה היום, רביעי, לקראת הצהריים. "הם [ההנהלה] לא ראו דבר כזה כבר שנים", אמר לנו אחד מעובדי המפעל.

מפעל טבע־טק שברמת־חובב, בבעלות תשלובת טבע, הוא אחד ממפעלי התעשייה הגדולים בנגב. כ־1,300 איש עובדים בו, ומתוכם 1,100 מאורגנים במסגרת הסתדרות העובדים. עובדי המפעל הגיעו להפגין היום ב־9 אוטובוסים ו־20 רכבים נוספים מבאר־שבע, דימונה וירוחם.

השביתה נפתחה ביום ראשון (20.10) אחרי סחבת של קרוב לשנה במשא ומתן מול הנהלת החברה על הסכם עבודה חדש. סכסוך העבודה הוכרז עוד לפני הודעת דירקטוריון טבע על התוכנית לפטר 10% מעובדי התאגיד בעולם, אך העובדים רואים גם בתוכנית הזאת חלק מהתקפה כללית על עובדי טבע מצד ההנהלה, וקוראים לשאר ועדי העובדים של טבע לגבות אותם.

הם נאבקים כדי לשים סוף לתנאי עבודה מחפירים: רוב עובדי המפעל משתכרים במשכורות רעב — השכר הממוצע במפעל עומד על 5,200 שקל ברוטו לחודש בלבד — ולא מקבלים תוספות סיכון על העבודה עם חומרים מסוכנים (המפעל מוגדר כ"מפעל מזון"). הם דורשים שייחתם איתם הסכם שיכלול שיפור משמעותי בתנאי השכר, שייקח בחשבון גם משמרות לילה, שבתות וערבי חג שהם נדרשים לבצע.

הם קראו למנכ״ל טבע, ג׳רמי לוין, ששכרו החודשי בשנה שעברה הגיע למיליון ורבע שקל לחודש, לצאת מהמשרדים והבהירו שהם לא מתכוונים להתקפל עד שלא יקבלו את התוספות הבסיסיות שהם דורשים. מפגינים צעקו "ג׳רמי, ג׳רמי, בוא לפה!" תוך שהם מתקדמים לעבר אזור המשרדים עם מגפונים ותופים.

אין ספק שזאת דוגמה מעוררת השראה גם עבורנו, עובדי טבע שנמצאים במשרדים הסמוכים, לדרך להיאבק על תנאי העבודה, במיוחד על רקע איום הפיטורים.

*   הכותבת היא עובדת כוח־אדם במשרדי טבע בפתח תקווה, פעילה בתנועת "מאבק סוציאליסטי"

₪18,479
עוד ₪1,521
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2022
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.