לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תגובה לכתבי חצר
המחאה נגד ח״כ אוחנה במצעד הגאווה מוצדקת
כתבים ימנים התרעמו על קריאות המחאה נגד ח״כ אמיר אוחנה מהליכוד במצעד הגאווה בת״א והתעלמו מבריוני "גאווה בליכוד" ומהתקפות הממשלה על להט״ב
2,258

2,258

ח״כ אמיר אוחנה מהליכוד, מקים תא "גאווה בליכוד", נתקל בקריאות בוז במצעד הגאווה שנערך בתל אביב ביום שישי האחרון (9.6). מגישים ברדיו בתחנת גל״צ ובטלוויזיה ב'כאן11', ובמיוחד השדרן הימני אראל סג״ל, תקפו את סיסמת המחאה של מאבק סוציאליסטי, אליה הצטרפו גם פעילי ופעילות נוער מרצ, כפי שפורסם בדף הטוויטר של מרצ: "הומופוב פחדן, פוליטיקאי גזען, מעביד נצלן — נעיף אתכם מכאן! מ־ה־פ־כ־ה".

ח״כ אוחנה הוא אכן פוליטיקאי גזען, שמשמש עלה־תאנה של ממשלת ימין שמסוכנת לעובדים ולעניים, לצעירים, לנשים, ללהט״ב, ליהודים ולערבים. הממשלה הזאת לא רק מטפחת ניצול ומצוקה כלכלית, במחיר נוראי עבור להט״ב, אלא גם מנציחה אפליית להט״ב בחוק וחוסמת רפורמות פרו־להט״ביות. איך אמר יו״ר הקואליציה דוד ביטן על המאבק נגד אפליית ודיכוי להט״ב? "אתם מגזימים"!

ח״כ אוחנה בעצמו נמלט ממליאת הכנסת בשנה שעברה, כמצופה ממשת״פ, ונמנע מלתמוך בהצעות חוק פרו־להט״ביות. הוא תירץ כי "החוקים לא עברו את הסכמת ועדת השרים לענייני חקיקה… חברי קואליציה מחויבים למשמעת קואליציונית. הם אינם אדונים לעצמם".

חשוב להזכיר שממשלת הקואליציה הזאת, שכוללת מפלגות שאחראיות גם להסתה החריפה ביותר נגד להט״ב — הבית היהודי, ש״ס, יהדות התורה — מעבירה תקציבים מכספי משלמי המסים לרבנים מסיתים מהימין הקיצוני.

הכתבים הימנים זעקו על המחאה נגד אוחנה אבל התעלמו לחלוטין מהעובדה שפעילי "גאווה בליכוד" למשל התנהלו באופן בריוני כשהגיעו למצעד כסמרטוטי הרצפה של ח״כ אוחנה ושל שרת הצנזורה מירי רגב וניסו להתנפל באלימות על פעילי זכויות להט״ב שיצאו נגד המדיניות ההרסנית של הממשלה ולמען שוויון זכויות לכל הקהילות, נגד הכיבוש ולמען שלום.

ל"גאווה בליכוד" אין בעיה לפעול לפגיעה באירועים פרו־להט״ביים. רק בחודש שעבר פנה התא הימני לשרה רגב בדרישה שתשלול תקציבים מפסטיבל הקולנוע הגאה בתל אביב. הסיבה לכך היתה בחירת המארגנים להקרין סרטים של מספר יוצרים שהחליטו, במחאה על המשך הכיבוש, להיענות לקריאת פעילי זכויות להט״ב פלסטינים שלא להגיע אישית כדוברים בפסטיבל המקבל מימון מהמדינה, שעה שהמדינה עושה שימוש ציני בזכויות להט״ב כדי לטייח את זוועות הכיבוש.

תחת שלטון נתניהו בשנים האחרונות להט״בים פלסטינים נסחטו על־ידי הצבא כמדיניות, או נעצרו וגורשו כ"שוהים בלתי חוקיים" מתחומי הקו הירוק. ישנם תומכי כיבוש התופסים טרמפ על המאבק הלהט״בי ובעזות מצח מקדמים את הרעיון שהכיבוש הישראלי, הרומס את זכויותיהם הבסיסיות של הפלסטינים, למעשה עדיף עבור להט״בים כי לכאורה תחת מדינה פלסטינית עתידית מצבם יהיה גרוע יותר. בניגוד לטענה הזאת, הגזענית ביסודה, אופיה של מדינה פלסטינית עתידית תלוי במאבקים החברתיים שיובילו להקמתה ושיעצבו אותה, ואילו הכיבוש כמובן רק מערים קשיים עצומים נוספים על מאבק השחרור של להט״בים פלסטינים ופוגע בהם ישירות.

ממשלת נתניהו אחראית לאפליית להט״ב. העובדה הזאת לא מפריעה לה לנסות לנכס, באופן הציני ביותר, את הישגי המאבק הלהט״בי לאורך השנים, כולל ויתורים תקציביים מסוימים שהיא נאלצה להם, לצורכי טיוח תעמולתי. בעזרת "טיוח ורוד", פינקווש, היא מנסה לייצר לעצמה ולמערכת הרקובה שהיא מייצגת תדמית שוויונית ולהדוף ביקורת ומחאה על הכיבוש, על אפליה ועל המצוקות והבעיות החברתיות הבוערות שהיא מלבה.

ראשת מרצ זהבה גלאון עלתה לשידור פעמיים בגל״צ כדי להסביר למה נוער מרצ מחו נגד נוכחותו של אוחנה במצעד בתל אביב ולמה כביכול קראו לו הומופוב. גלאון טענה בצדק שח״כ אוחנה משמש עלה־תאנה של מדיניות ממשלה שלמעשה דורסת זכויות להט״ב. אך היא לא הצליחה להסביר שההזדעקות הימנית בכלל מסלפת את המסר של המחאה: הנקודה לא היתה שאוחנה עצמו הוא הומופוב בתפיסותיו אלא שאוחנה מחבל במאבק הרחב, שמוכרח להיות עקבי נגד אפליית ודיכוי להט״ב ובו־זמנית גם נגד גזענות, נגד ניצול ולמען שינוי אמיתי של החברה.

המאבק לשוויון מלא ללהט״ב בחברה דורש גם מאבק נגד ממשלה שפוגעת בלהט״ב ונוקטת "הפרד ומשול" בין ציבורים מדוכאים, והוא דורש מאבק לשינוי חברתי עמוק, נגד המערכת הקפיטליסטית שמבטיחה אי־שוויון, ניצול, דיכוי ומשברים חברתיים ברמה הגלובלית ולמען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית שתאפשר לשים סוף לכל האפליות. הצטרפו למאבק סוציאליסטי!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.