הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
גאווה במאבק
זכויות להט״ב זה לא פוליטי?!
אז מי מנציחים את האפליה ואי־השוויון בחברה? ומי מספרים לנו שאפשר להשיג שוויון אמיתי ללהט״ב בלי להילחם גם בגזענות, בימין הקיצוני ובכל אפליה ורמיסת זכויות?
1,125

מאז מצעד הגאווה הראשון לפני 20 שנה, המאבק הלהט״בי הגיע להישגים חשובים בזכות אומץ, נחישות והתארגנות מול אפליה, הדרה ואלימות. אך המאבק רחוק מלהסתיים.

במרכז ניר כץ מדווחים על עלייה של 26% בתלונות על אלימות כלפי להט״ב ב־2017. להט״ב מתמודדים עם תקיפות אלימות ברחובות, עם הסתה מצד פוליטיקאים ורבנים ימנים, ועם ממשלה שמנציחה אפליה בחוק. רק השבוע הפילו מפלגות הקואליציה את הצעת חוק "ברית הזוגיות" (הלא מספקת בפני עצמה), ואילו משרד החינוך ניסה לאסור על תליית דגל גאווה בתיכון ברמת גן.

צביעות וטיוח

נתניהו וכמה משותפיו לממשלת ההון אוהבים לנופף בהישגי המאבק הלהט״בי כדי לטייח מדיניות של אפליה מתמשכת כלפי להט״ב וכלפי אחרים — לטייח התקפות על זכויות דמוקרטיות, איומים לגרש מבקשי מקלט (כולל להט״בים), החזקת מיליוני עובדים ועניים תחת כיבוש ומצור, וגם סחיטת להט״בים פלסטינים בידי הצבא.

שאף אחד לא יספר לנו שהמאבק הזה לא פוליטי. לפי סקר חדשות עשר שפורסם השבוע, 58% מהציבור בישראל תומכים בנישואים חד־מיניים. לעומת זאת, כל שש מפלגות הקואליציה מתנגדות, ורק 6 ח״כים מתוכן הסכימו לשלם מס־שפתיים ולהביע תמיכה.

איך נשיג שוויון?

הממשלה שכוללת את האויבים הכי גדולים של הלהט״ב בכנסת אחראית גם להיעדר חינוך אמיתי לשוויון, לייבוש שירותי הרווחה והבריאות (כולל בריאות הנפש), למצוקת דיור בשירות כרישי הנדל״ן, להתעללות בנכים ובקשישים, ולמצוקה כלכלית שרוב הציבור הלהט״בי מכיר היטב על בשרו.

ההיסטוריה של המאבק הלהט״בי מוכיחה שהמפתח להשגת שוויון הוא לא בחנופה לפוליטיקאים מהממסד שעושים יד אחת עם האפליה וההסתה, וגם לא ברתימת תאגידים שמנסים לגזור קופון על המאבק לטובת הרווחים שלהם.

שוויון אמיתי ללהט״ב דורש מאבק לשינוי חברתי עמוק — נגד כל צורות האפליה, נגד ממשלת ימין מסוכנת ונגד מערכת שלמה שמושתתת על אי־שוויון ודיכוי.

כן פוליטי, כן שמאל. הצטרפו למאבק לשינוי סוציאליסטי!
  • מאבק בלתי מתפשר באלימות כלפי להט״ב ובכל צורות האפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. ביטול מיידי וגורף של כל אפליה בחוק.
  • נגישות ומימון ציבורי מלא לכל השירותים הנדרשים והטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים/ות. לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות.
  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בזכויות נישואים והורות ובקבלת שירותים. הכרה מיידית בזכות לרישום נישואים אזרחיים ללא כל אפליה.
  • קידום הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה, סקסיזם וגזענות, ולמען שוויון, בכל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. קידום יוזמות של ארגוני עובדים, סטודנטים ותלמידים בנושא.
  • גאווה במאבק: לא למסחור מצעדי הגאווה — להמשיך ולבנות מאבק להט״בי לוחמני נגד אפליית להט״ב בכל התחומים.
  • גאווה בסולידריות: סולידריות עם מאבקי להט״ב בכל העולם. מאבק בכל האפליות ולמען שוויון לכל.
  • די ל"פינקווש". סוף לשימוש התעמולתי הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח של אפליה וכיבוש — כן למאבק בכיבוש ובמצור, ולמען שלום.
  • להיאבק נגד ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו ולמען שינוי סוציאליסטי של החברה.

*   הופץ במצעד הגאווה בת״אתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.