הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
די לאפליה בהליכי אימוץ ילדים
האפליה מתחילה בממשלה, המאבק מתחיל ברחוב!
תמיכת הממשלה בהמשך אפלייתם של זוגות חד מיניים בהליכי אימוץ ילדים, חשפה את פניה האמיתיות והמכוערות ■ הזעם הציבורי כבר נותן את אותותיו ■ זה הזמן להאיץ את המאבק!
1,156

התנגדות משרדי המשפטים והרווחה לזכותם של זוגות חד מיניים לאמץ ילדים ללא אפליה, חשפה את הפנים האמיתיות של ממשלת נתניהו. הזעם האדיר שהתעורר גרם לשר הרווחה חיים כץ לבקש מבג״ץ ארכה כדי "לשקול את עמדתו מחדש". ניסיון הנסיגה הזה, הוא הישג ראשוני למחאה. אבל ללא מאבק בשטח, השר עלול למצוא דרך לחזור לעמדות האמיתיות של הממשלה.

ממתי הממשלה דואגת לילדים?!

שיעור העוני בקרב ילדים בישראל הוא מהגבוהים במדינות ה־OECD, אבל לממשלת הימין חשוב, קודם כל, למנוע מזוגות חד מיניים לאמץ ילדים כדי שהם "לא יהיו חריגים". אם טובת הילד הייתה חשובה להם, היו משקיעים משאבים לחיסול האלימות כלפי להט״ב בבתי הספר. במקום זאת, הממשלה נותנת הכשר להסתה של עסקנים ורבנים מהימין הקיצוני בבית הספר ומחוץ להם.

להיאבק באפליה, להיאבק בממשלה!

לציבור הלהט״ב אין ידידים בקואליציה הזו. לממשלה אכפת מזכויות להט״ב רק לשם ניצול יח״צני ציני לצורך טיוח של הכיבוש והאפליה הגזענית כלפי ערבים־פלסטינים.

סימני הנסיגה של שר הרווחה מאותתים, שצריך להמשיך ללחוץ באמצעות התארגנות למאבק גאה נגד האפליה הממוסדת כלפי להט״ב בהליכי אימוץ, בהורות ובכל שאר תחומי החיים.

עובדי פרקליטות המדינה, הסתדרות הפסיכולוגים ואיגוד העובדות הסוציאליות כבר הביעו התנגדות למדיניות האפליה באימוץ. ההסתדרות ושאר ארגוני העובדים, הסטודנטים והתלמידים צריכים להצטרף ולהוביל מאבק נגד כל סוגי האפליה. מצעד הגאווה הקרוב בירושלים הוא הזדמנות מצוינת לכך!

מאבק סוציאליסטי נאבקת למען:
  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בנישואים, בהורות ובקבלת שירותים. כן לנישואים אזרחיים. ביטול מיידי וגורף של כל צורות האפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית.
  • הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה ובעד שוויון מלא בכל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. קידום יוזמות של ארגוני עובדים, סטודנטים ותלמידים בנושא.
  • אלטרנטיבה לממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו — מפלגה רחבה של ציבור העובדים והעובדות, שתוביל מאבק לשינוי סוציאליסטי של החברה.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.