לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא לפיטורים
להלאים את מפעל המיחזור אביב תעשיות
המפעל היחיד בארץ למיחזור בקבוקי פלסטיק עומד בפני סגירה
1,581

1,581

"אביב תעשיות מיחזור", מפעל מיחזור בקבוקי הפלסטיק היחיד בישראל, עומד בפני סכנת סגירה. מחצית מ־70 עובדיו כבר פוטרו וימי העבודה של שאר העובדים צומצמו. המשמעות היא שעוד עשרות משפחות יזרקו למעגל האבטלה והעוני. זהו המפעל השלישי בנגב העומד בפני סגירה בתקופה הקרובה, בנוסף למפעל סינרג׳י ומפעל ויסוניק.

המפעל, שהוקם בשנות ה־90 באזור התעשייה נאות חובב, מעבד בקבוקי פלסטיק שנאספים למיחזור, והופך אותם לחומרי גלם לתעשייה. המפעל כבר היה בסכנת סגירה בשנת 2011. אז, באופן אבסורדי, המפעל שמטרתו היא שמירה על הסביבה, לא עמד בקריטריונים של זיהום ובטיחות. הפעם נקלע המפעל לקשיים כלכליים. על־פי ירון מזרחי, המנכ״ל ואחד הבעלים, הסיבה המרכזית היא העלייה בשכר המינימום. הוא מסביר כי לא רווחי לו להחזיק את המפעל אם הוא נדרש לעמוד בתקנים של מניעת זיהום ולשלם לעובדים שכר מינימום על פי חוק.

ב־10 ביולי התכנסה וועדת הכספים לדיון בנושא. בדיון, מזרחי קרא למדינה לסבסד את המפעל בדרך כזאת או אחרת. את ההיגיון הזה אימצו גם ח״כים שונים. חבר־הכנסת דב חנין קרא להשתמש בכספי הקרן לניקיון ולמיחזור, שמנוהלת על ידי המשרד להגנת הסביבה, להצלת המפעל. נכון לכתיבת שורות אלה לא ניתן שום סיוע למפעל. הנהלת הקרן מסרבת להעניק לו סיוע, וכך גם משרד האוצר.

ללא ספק נחוצה כאן התערבות של המדינה. אך במקום להציל את בעלי מפעל, יש להציל את המפעל עצמו ואת העובדים. אם מבחינת הבעלים שמירה על איכות הסביבה ותשלום שכר לעובדים מהווים עול כלכלי שמקטין את הרווחיות, נחוצה כאן הלאמה — העברת המפעל לידי הציבור תחת ניהול ופיקוח דמוקרטי של העובדים, תושבי האזור וארגוני הסביבה, שיוודאו כי המפעל ממשיך לעבוד, תוך שימרה על הסביבה ופרנסת העובדים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.