לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪17,573
עוד ₪2,427
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


הפיטורים בטבע
השתתפות מלאה בשביתת ההזדהות גם בלאומי קארד
עובדי לאומי קארד השתתפו בשביתה הכללית, כשברקע הסכנה שיתמודדו בעצמם עם איומי פיטורים בקרוב

הדפסה
היענות גורפת לקריאה לשביתה

במסגרת השביתה הכללית בת 5 השעות שהוכרזה אתמול (ראשון) במחאה על הפיטורים ההמוניים במפעלי 'טבע' שבתו גם עובדי 'לאומי קארד'. ההיענות לקריאה לשביתה הייתה גורפת. למעט המחלקות שהוחרגו נרשמה שביתה מלאה בכל מחלקות החברה. אף מוקד, אף טלפון לא פעל, אף משרד לא עבד. למעשה, סדר־גודל של למעלה מאלף עובדים שבתו. בודדים בלבד היו בין מפירי השביתה.

מדובר במסר חשוב של סולידריות מצד עובדי לאומי קארד. אסור להסכים אפילו לפיטורי עובד אחד או עובדת אחת בטבע. העובדים לא צריכים לשלם על כישלונות הדירקטוריון שם. אבל מעבר לכך, מדובר גם במסר תקיף להנהלת לאומי קארד על רקע המשא ומתן על הסכם קיבוצי חדש ובשעה שמרחפת מעלינו סכנה ממשית של פיטורי צמצום בתקופה באה. ההיענות הגורפת לשביתה משדרת שעובדי לאומי קארד יודעים להגיב כיד אחת ויהיו מוכנים לשלב כוחות נגד איומי פיטורים.

בהמשך למהלך הזה נראה שעובדי לאומי קארד יצטרכו בקרוב להתכנס ולדון ולהחליט לגבי הדרישות והצעדים הבאים גם במאבק שלנו נגד סכנה של חיסול מישרות ולמען שיפור התנאים בהסכם הבא.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.