הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הפיטורים בטבע
השתתפות מלאה בשביתת ההזדהות גם בלאומי קארד
עובדי לאומי קארד השתתפו בשביתה הכללית, כשברקע הסכנה שיתמודדו בעצמם עם איומי פיטורים בקרוב
966

במסגרת השביתה הכללית בת 5 השעות שהוכרזה אתמול (ראשון) במחאה על הפיטורים ההמוניים במפעלי 'טבע' שבתו גם עובדי 'לאומי קארד'. ההיענות לקריאה לשביתה הייתה גורפת. למעט המחלקות שהוחרגו נרשמה שביתה מלאה בכל מחלקות החברה. אף מוקד, אף טלפון לא פעל, אף משרד לא עבד. למעשה, סדר־גודל של למעלה מאלף עובדים שבתו. בודדים בלבד היו בין מפירי השביתה.

מדובר במסר חשוב של סולידריות מצד עובדי לאומי קארד. אסור להסכים אפילו לפיטורי עובד אחד או עובדת אחת בטבע. העובדים לא צריכים לשלם על כישלונות הדירקטוריון שם. אבל מעבר לכך, מדובר גם במסר תקיף להנהלת לאומי קארד על רקע המשא ומתן על הסכם קיבוצי חדש ובשעה שמרחפת מעלינו סכנה ממשית של פיטורי צמצום בתקופה באה. ההיענות הגורפת לשביתה משדרת שעובדי לאומי קארד יודעים להגיב כיד אחת ויהיו מוכנים לשלב כוחות נגד איומי פיטורים.

בהמשך למהלך הזה נראה שעובדי לאומי קארד יצטרכו בקרוב להתכנס ולדון ולהחליט לגבי הדרישות והצעדים הבאים גם במאבק שלנו נגד סכנה של חיסול מישרות ולמען שיפור התנאים בהסכם הבא.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.