לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"די לגזענות, הים של כולם!"
יהודים וערבים הפגינו בקריית חיים בתגובה לניסיון הלינץ'
כמאה יהודים וערבים השתתפו במשמרת מחאה שהתארגנה ביוזמת מאבק סוציאליסטי בקריית חיים בסמוך לחוף בו אירע ניסיון הלינץ' הגזעני בצעירים משפרעם
2,215

2,215

"מועד, מועתסם, מוחמד — החוף הזה הוא שלכם. הוא של כולנו. היחידים שלא רצויים כאן הם הגזענים". המילים האלו הוקראו בתחילת משמרת המחאה שהתקיימה אתמול (חמישי) בחוף נאות בקריית חיים שבחיפה.

שבוע קודם, קבוצת בריונים גזענים ביצעו ניסיון לינץ' בשלושה צעירים ערבים משפרעם שבילו באותו החוף. הצעירים הוכו באלימות פראית במוטות ובשרשראות. רק התערבותם של שני עוברי אורח, שהרחיקו בגופם את המפגעים, מנעה אסון גדול יותר.

כ־100 יהודים וערבים, יהודיות וערביות, הגיעו למשמרת המחאה שיזמה תנועת מאבק סוציאליסטי. ליוזמה הצטרפו גם חד״ש, מרכז מוסאוא, אישה לאישה ועומדים ביחד.

אחת מתושבות קריית חיים שהגיעה להפגנה אמרה שלמיטב זכרונה, זוהי הפעם השלישית שמתרחשת תקיפה פיזית של אזרחים ערבים בחוף קריית חיים בשנים האחרונות. לדבריה, מה שהיה שונה הפעם הוא שהתארגנה מחאה בולטת.

האירוע הדגיש את אחריות הממשלה לאווירה שהובילה לתקיפה הגזענית, כפי שנכתב בהודעה משותפת שהוקראה בעברית ובערבית מטעם המארגנים:

"באופן לא מפתיע, אותו ראש ממשלה שביום הבחירות 'הזהיר' את תומכיו מפני 'הערבים שנוהרים לקלפיות', לא טרח לגנות את ניסיון הלינץ', שהתרחש בקריית חיים לפני שבוע. להפך, ממשלתו ממשיכה בגל של חקיקה גזענית, ובניסיון הבלתי פוסק להסית ולסכסך בין יהודים, ערבים, פלסטינים.

"אנו קוראים כאן — די להסתה הגזענית של הממשלה אשר נותנת רוח גבית לביצוע פשעי שנאה. לא ניתן לגזענות ולאלימות להשתלט על המרחבים הציבוריים, על חוף הים, על מקומות העבודה ועל שדה התעופה — אנחנו דורשות ודורשים שוויון לכולם בכל מקום!

"את רוחות ההסתה והגזענות נחליף ביחד ברוח של כבוד ההדדי, סולידריות, שוויון ושלום".

רבבות הפגינו בשבועות האחרונים נגד חוק הלאום הגזעני. חשוב להמשיך לבנות את המאבק נגד ממשלת ההון הגזענית דרך קידום של צעדי סולידריות בכל מקום בו מתרחשות תקיפות גזעניות.

בשביל לעצור את גל החקיקה הגזעני, את ההסתה, את האלימות הגזענית ואת חרחורי המלחמה של הממשלה צריך גם לבנות אלטרנטיבה פוליטית. הצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית שתציע מאבק משותף למען שוויון, רווחה ושלום.

"די לאלימות הגזענית — די לממשלת המסיתים" (צילום: יאשה מארמר)
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.