לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
די למשטרת המחשבות
לא לגירוש הסטודנטית לארה אל־קאסם
סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ממאבק סוציאליסטי ו־All That's Left, קיימו פעילות הסברה נגד העיכוב ושלילת אשרת הלימודים מהסטודנטית ונגד דריסת חופש הביטוי
1,263

1,263

מזה עשרה ימים שהסטודנטית האמריקאית לארה אל־קאסם, שנרשמה ללימודים באוניברסיטה העברית בירושלים, מוחזקת במתקן מסורבי הכניסה לישראל בנתב״ג. היתר הכניסה לישראל נשלל ממנה בגין תמיכתה, לכאורה, בחרמות מחאה נגד מדיניות ישראל בשטחים.

אתמול (חמישי), בזמן שבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט כי לארה תמשיך לשהות במעצר עד קבלת פסק דין בעניינה, פעילי מאבק סוציאליסטי וארגון All That's Left, קיימו פעילות הסברה משותפת לסטודנטים לתואר שני באוניברסיטה העברית, שאמורים היו להתחיל ללמוד יחד עם לארה ביום ראשון.

הדיון בבית המשפט נערך בעקבות הגשת ערעור מצד לארה על ההחלטה שלא להתיר את כניסתה. במהלכו התברר שהמדינה מתעקשת לשלול את אשרת הלימודים שכבר נתנה לה. העילה האבסורדית לשלילה היא סימון אישורי הגעה בפייסבוק מתחילת 2018 לאירועים של התארגנות בשם "סטודנטים למען צדק בפלסטין" (SJP) באוניברסיטת פלורידה.

מדובר במהלך שרירותי, מסוכן ודרקוני של שיטור פוליטי. המקרה של לארה הוא לא הראשון וכנראה גם לא האחרון.

ההתקפה של שלטון נתניהו על חופש הביטוי והחופש האקדמי צריכה להיתקל בחומה של סולידריות. אנחנו קוראים לסטודנטים באוניברסיטה העברית לחתום על עצומה בנושא, ולהצטרף לפעילויות ההסברה. לפרטים, שלחו הודעה דרך האתר או הפייסבוק.

מובא כאן פלאייר ההסברה המופץ באוניברסיטה העברית.


לעצור את הגירוש של לארה אל־קאסם, לעצור את ההתקפות על חופש הביטוי

מאז ה־2.10 מוחזקת לארה אלקאסם, סטודנטית אמריקאית ממוצא פלסטיני שאמורה להתחיל תואר שני במשפטים באוניברסיטה העברית, במתקן המעוכבים בנתב״ג. אף שקיבלה ויזת לימודים מהקונסוליה הישראלית במיאמי, השר לביטחון פנים גלעד ארדן וממשלת נתניהו נחושים לגרש אותה על בסיס "חוק החרם" האנטי־דמוקרטי.

ברור שלמעצר של לארה אין שום קשר ל"ביטחון". זהו מעצר פוליטי לחלוטין שפוגע בדמוקרטיה ונועד להרתיע אקדמאים וסטודנטים מחו״ל מלהגיע לאוניברסיטאות ישראליות. זוהי התקפה נוספת של הממשלה על כל מי שמסרב לשתוק מול המדיניות של הכיבוש ודיכוי הפלסטינים, אשר מצטרפת לשורה של התקפות נגד חופש הביטוי והחופש האקדמי, ל"חוק הלאום" החדש ולמצעד פרוע של חוקים גזעניים ואנטי־דמוקרטיים.

אנחנו צריכים לעצור את סתימת הפיות, ציד המכשפות, דריסת החופש האקדמי והזכויות הדמוקרטיות.

הסנאט של האוניברסיטה העברית הצטרף לערעור של לארה וגינה את הניסיון לגרשה. זהו צעד חשוב אבל לא מספיק. אנחנו קוראים לאגודת הסטודנטים למלא את חובתה הבסיסית ולהצטרף למאבק נגד הגירוש של לארה ונגד המתקפה המסלימה נגד זכויות סטודנטים וחופש אקדמי. אנחנו קוראים גם לארגוני הסגל להצטרף למאבק.

יחד אנחנו יכולים לעצור את הגירוש של לארה. אנחנו קוראים לאגודת הסטודנטים, לארגוני הסגל ולסנאט האוניברסיטה לערוך שביתת מחאה של יום אחד. שביתה כזו תהיה צעד חשוב במאבק נגד ציד המכשפות המחריף.

אנחנו דורשים
  • לא לגירוש לארה אלקאסם! לא להתקפות על חופש הביטוי והזכויות הדמוקרטיות.
  • ביטול "חוק החרם", "חוק הלאום" וכל שאר החקיקה האנטי־דמוקרטית. לא למשטרת מחשבות.
  • לבנות מאבק נגד הכיבוש, ההתנחלויות והמצור — ולמען שלום, דמוקרטיה וצדק חברתי.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.