לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא להסלמה!
המהלך הצבאי הציני של נתניהו
בעיצומו של משבר פוליטי, שלטון נתניהו פנה היום להסלמה צבאית מתוכננת ■ מיליוני בני־אדם התעוררו לבוקר של חוסר אונים וחרדות, בזמן שפוליטיקאים קפיטליסטים ציניים, האחראים למדיניות שיצרה את המשבר הקיצוני ברצועת עזה, משחקים בחיי אדם ומנסים לטשטש את העובדה שהם חלק מהבעיה
783

783

בעיצומו של משבר פוליטי, שלטון נתניהו פנה היום להסלמה צבאית מתוכננת. מיליוני בני־אדם התעוררו לבוקר של חוסר אונים וחרדות, בזמן שפוליטיקאים קפיטליסטים ציניים, האחראים למדיניות שיצרה את המשבר הקיצוני ברצועת עזה, משחקים בחיי אדם ומנסים לטשטש את העובדה שהם חלק מהבעיה.

תנועת מאבק סוציאליסטי עומדת בסולידריות עם העובדים והעניים משני צידי הגדר. בקרב שני מיליון תושבי הרצועה העניים קיים חשש עמוק מפני עוד גל הפצצות והרג המוני, ובמקביל, המוני ישראלים בחששות והלם על רקע ירי הרקטות, במיוחד באזור הדרום, והיירוטים כידוע לא הרמטיים. עובדים, סטודנטים ותלמידים, מהמרכז ועד הדרום נשארו בבית.

"זה לא משתלם, עם מה שעשו לבכיר", אמרה לבנה חדד שביתה בנתיבות נפגע מירי רקטה. מנהל גימנסיה הרצליה בתל אביב אמר בשידור חי בחדשות 12: "משתמשים בנו להישרדות פוליטית של פוליטיקאים".

אחרי שנתניהו כמעט יזם מלחמה ערב הבחירות האחרונות, כעת ההסלמה החלה, בהחלטת נתניהו (בהמשך להחלטת הקבינט שלו לפני 10 ימים), עם פעולות התנקשות לפנות בוקר נגד אנשי 'הג׳האד האסלאמי' בעזה ובדמשק, בידיעה גמורה שזוהי פעולת הסלמה משמעותית העלולה אף להוביל למלחמה. המהלך התבצע שעות לפני הכניסה המיועדת של בנט לתפקיד שר הביטחון (שנה לאחר שנתניהו עצמו סירב לדרישת בנט לקבל לידיו את התפקיד), שגם היא מהלך המכוון לשדר נכונות להסלמה. המשבר הפוליטי ומצבו המשפטי של נתניהו מקלים את האצבע על ההדק בממשלת הימין הקפיטליסטית. "הפטריוטיות היא מפלטו האחרון של הנבל".

ממשלת נתניהו, חמאס והמשטר המצרי מנסים לכאורה להגביל את היקף ההסלמה. אך בשעה זו נמשכות ההפצצות הישראליות. הג׳האד האסלאמי מאיים שיוסיף וישגר רקטות. בדינמיקה הזאת קיימת סכנה ממשית להתפתחות הסלמה ממושכת יותר.

יו״ר כחול־לבן בני גנץ (שעודכן מראש לגבי התקיפה המתוכננת), שותפיו, לפיד ואשכנזי, ויו״ר העבודה־גשר עמיר פרץ, מיהרו לגבות את המהלך הצבאי של שלטון נתניהו — והמחישו פעם נוספת שהם אינם מייצגים חלופה פוליטית אמיתית למדיניות הימין הקפיטליסטי והלאומני, לסכסוך הלאומי המדמם ולסבבי ההסלמה השבים ומתפרצים.

לאנשים מהשורה משני צידי הגדר אין כל אינטרס בהסלמה הזאת ובאפשרות של מלחמה. סוציאליסטים מתנגדים באופן גורף למדיניות "ניהול הסכסוך" והתחזוקה הצבאית של המשך המצור, הכיבוש והדיכוי של מיליוני תושבים פלסטינים נטולי זכויות, ומגנים בתוקף גם את ירי הרקטות חסר ההבחנה לעבר תושבי ישראל.

משני צידי הגדר, רק מאבק והתארגנות מצד עובדים וצעירים יוכלו להציע דרך להתקדמות ולסלול את הדרך לשינוי. בישראל, צעדי מחאה נגד ההסלמה ונגד המשך המדיניות המסוכנת שהובילה לה יוכלו לעזור לקדם גם את המאבק הרחב הדרוש למען שינוי עמוק במציאות החיים.

זה הזמן להגיד "לא!" ברור למלחמת ההישרדות הפוליטית של נתניהו, לפתרונות השקר של מפלגות הממסד ולהמשך "ניהול הסכסוך", המצור והכיבוש — לא יהיה ביטחון בלי שלום, לא יהיה שלום בלי מאבק נגד שלטון הימין, נגד שלטון ההון, נגד הגזענות, ולמען אלטרנטיבה אמיתית, סוציאליסטית, שתבטיח הכרה בזכויות שוות לקיום ולהגדרה עצמית לשני העמים, רווחה ושוויון.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.