לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המחאה בבלפור
ממשלת הון — עולם תחתון
המנותקים בבלפור רוצים שקט. אבל אנחנו לא נשתוק. ■ פלאייר שמפיצים פעילי מאבק סוציאליסטי בהפגנה הערב בבלפור, ירושלים
1,170

1,170

21% אבטלה ● 55% חוששים שלא יסגרו את החודש ● 71% מהציבור: המדיניות הכלכלית של הממשלה נכשלה ● 60% לא מרוצים מהתנהלות נתניהו...

המנותקים בבלפור רוצים שקט. אבל אנחנו לא נשתוק.

בזמן אבטלה המונית חסרת תקדים, בזמן שעובדים ועובדות בחרדה כלכלית וחוסר ודאות, בזמן שמערכת הבריאות על סף קריסה, בבלפור מבקשים להגן על מדיניות היוצרת מצוקה המונית ועוני, ומאפשרת לטייקונים להמשיך לחגוג במגדלי השן. אבל הסתה, אלימות משטרתית ובריונים מוסתים בשירות שלטון ההון לא הצליחו להשתיק את המחאה.

נגד מה המאבק הזה?

נגד היעדר רשת ביטחון כלכלית וחברתית. נגד הרס מערכת הבריאות. נגד מדיניות של ממשלת משבר קפיטליסטית אטומה, האחראית למצוקה המונית. נגד שחיתות שלטונית. נגד שלטון ההון. נגד אי־שוויון. נגד "הפרד ומשול". נגד אלימות משטרתית. נגד עיוורון וברוטליות של מערכת שלמה, המתדלקת משברים חברתיים, עוני, אפליה, גזענות והדרת נשים, סכסוך לאומי וכיבוש, והרס סביבתי.

למען מה המאבק הזה? שינוי ואלטרנטיבה
  • להרחיב את ההפגנות נגד ממשלת ההון האטומה ובדרישה לחילוץ האנשים העובדים והצלת השירותים החברתיים. לרתום ציבור רחב של עובדים/ות ומובטלים/ות, יהודים וערבים, לבניית מאבק לשינוי.
  • להתארגן למשמרות הגנה עצמית להבטחת שלום המפגינים/ות מפני ניסיונות אלימים לסתימת פיות. די לאלימות משטרתית ולהשתקת מאבקים חברתיים. נתניהו, אוחנה וגנץ, הביתה!
  • התגייסות של הארגונים החברתיים. ארגוני העובדים/ות צריכים להוביל התגייסות להפגנות, הגנה עליהן וצעדים ארגוניים נוספים, עד כדי שביתת אזהרה במשק, בדרישה לתוכנית חילוץ אמיתית לאנשים העובדים.
  • צדק, לא צדקה! פיצוי 100% שכר לכל מי שהכנסתם נפגעה בתקופת המשבר, עד פעמיים השכר הממוצע במשק. מימון בעזרת מס חירום על המיליונרים ועל התאגידים הגדולים.
  • די להרס השירותים החברתיים! להשיק תוכנית חירום להשקעה מסיבית בשירותי הרווחה והבריאות, עם תוספות שכר ותקנים.
  • "אין כסף"? להחזיר לבעלות ציבורית את הבנקים ומשאבי הטבע ולהלאים את המונופולים השולטים במשק, במטרה לרתום את המשאבים לחיסול העוני ואי־השוויון. פיצוי למשקיעים על בסיס צורך מוכח.
  • די לשלטון ההון, די למדיניות הכופה מצוקה ואי־שוויון, די לחרחורי הסיפוח ולכיבוש. להציב אלטרנטיבה פוליטית של ולמען האנשים העובדים והמובטלים, יהודים/ות וערבים/ות. להיאבק לשינוי סוציאליסטי.

מסכימים/ות איתנו? הצטרפו אלינו!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.