הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אסון כבד במירון
סולידריות עם משפחות הנפגעים, להיאבק למען צדק לקורבנות
הדיווחים הנוראים על עשרות הרוגים שנמחצו למוות מעוררים באופן טבעי לא רק סולידריות ואבל, אלא גם זעם על התנהלות הרשויות
797

אסון כבד במירון. אנשים מהשורה, יהודים וערבים, מהיישובים סביב מירון — חצור הגלילית, ירכא, בית ג׳אן — ומכל רחבי הארץ מנסים לעזור מאז הלילה לנפגעי האסון, למשפחותיהן ולמפונים. סולידריות מרשימה בתוך אסון כבד. אבל ברור שהטרגדיה הקטלנית שהתרחשה הלילה בהר מירון היא לא גזירת גורל. לכן הדיווחים הנוראים על עשרות הרוגים שנמחצו למוות, כולל ילדים, ומעל מאה פצועים מעוררים באופן טבעי לא רק סולידריות ואבל, אלא גם זעם על התנהלות הרשויות. נתניהו והשר לביטחון פנים, האמון על המשטרה, אמיר אוחנה, הגיעו למקום האסון וחטפו קריאות מחאה ואף בקבוקי פלסטיק. יש זעם וביקורת גם על שר הפנים דרעי וכמובן על צמרת המשטרה שניהלה את האירוע.

גורמים בכירים במשטרה שלחו עוד הלילה הודעות לאמצעי התקשורת עם הקביעה כי "זה היה אירוע בלתי נמנע". אירוע המוני, שלפי שורה של גורמים לא היה גדול יותר ביחס לשנים קודמות, לא היה צריך להסתיים בעשרות קורבנות בנפש — היה כאן מחדל ויש לו אחראים.

הכתובת הייתה על הקיר. הממשלה והמשטרה התעלמו ממסמכים שהתריעו בצורה מפורטת מזה למעלה מעשור מהסכנה הבטיחותית במקום.

מעבר לכך, לפי גורם במערכת אכיפת החוק שהתראיין ל'וואלה', "המפכ״ל ומפקד מחוז צפון הציגו בפני השר אוחנה את ההיערכות המשטרתית להילולה. השר אישר אותה וגם סייר במקום וראה בעצמו את המצב בשטח".

עוד לפני קיום ההלוויות, הקודקודים מאשימים זה את זה ומנסים להתנער מאחריות לאסון. היועמ״ש העביר את בדיקת האירוע למח״ש. אבל למח״ש, בדומה לשאר הרשויות בישראל יש רקורד ארוך של טיוח פשעים נגד אנשים מהשורה, ובמיוחד נגד קהילות עניות ומודרות.

  • סולידריות עם משפחות הנפגעים, להיאבק למען צדק לקורבנות
  • הכתובת הייתה על הקיר — לא לטיוח המחדלים שהובילו לאסון
  • להדיח את השר לביטחון פנים והמפכ״ל. לחקור את כלל הגורמים האחראים להתעלמות מדוחות שהתריעו, לרבות ראש הממשלה נתניהו
  • כן לחקירה עצמאית מלאה מצד ארגונים חברתיים, ארגוני קהילה, ארגוני עובדי כוחות ההצלה וארגוני עובדים בכלל לבירור המחדל המערכתי
  • מאבק למען חברה שבה חיי אדם אינם הפקר — די ל"הפרד ומשול", לעוני, למצוקת הדיור ולאי־השוויון שמטפחת מערכת קפיטליסטית עיוורתתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.