ממשלת בנט־לפיד־מרצ החליטה להפריט את המאבק במגפה
תאגידי המזון החליטו להעלות מחירים, אך נבהלו ממחאה וחרם
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לבטל את הפיטורים, להציל את ביקור חולים
מכתבי הפיטורים שהוצאו לעובדי בי״ח ביקור חולים בירושלים הם רק תחילת הדרך. כך הבטיחה ההנהלה לאוצר בתמורה להעברת 4 מיליון שקל לתפעולו השוטף של בית החולים. אחרי עשרות שנים של עבודה מסורה נזרקים עשרות עובדים מביקור חולים לרחוב בלי פנסיה ובלי פיצויים למציאות של האבטלה בישראל. העובדים שניצלו בנתיים יספגו קיצוץ של עשרות אחוזים בשכר.
2,619

ההנהלה הקודמת ברשות מנחם פורוש הלכה הביתה; המיליונרים נשארו מיליונרים והעובדים נשארו בלי כלום. המפרק מטעם המדינה, שקיבל לידיו את ניהול בית החולים, החליט שבית החולים צריך להיות רווחי, למרות ששירותי בריאות אינם יכולים להיות רווחיים, ואת המחיר שוב נאלצים לשלם העובדים.

בכל מקום בעולם שבכל זאת מצאו בו מיליונר שיסכים להפעיל בית חולים התוצאות לא היו מעוררות תקווה, ולוו בירידה משמעותית במשכורות ובשירות. כבר ראינו שלא למיליונרים, לא לפוליטיקאים ולא לשופטים אכפת לא מהעובדים ולא מהירושלמים. גם ככה יש מחסור במיטות אישפוז בעיר, ובית חולים במרכז העיר — בה סכנת החיים היא יומיומית — הוא בעל חשיבות מיוחדת.

היום כשבכל מקום עובדים נזרקים לרחוב, ושרותים חיוניים מבוטלים, אסור לנו לוותר. בכל פעם שוויתרנו קיבלנו עוד מכות. כבר למדנו שקיצוץ הוא תחילת הדרך לקיצוץ הבא. אם נוותר עכשיו אנחנו הבאים בתור.

רק מאבק משותף של העובדים והציבור הירושלמי יכול למנוע את הפיטורים ואת סגירת בית החולים!

אנחנו דורשים:

  • לא לסגירת ביקור חולים, לא לפיטורים ולא להפקרת הביטחון של הירושלמים.
  • הלאמת בית חולים על ידי הממשלה שאחראית לשרותי הבריאות.
  • מאבק ציבורי בניהול דמוקרטי של העובדים נגד הפיטורים, הסגירה והקיצוצים במשכורות.
  • החלפת הניהול הכושל של הקפיטליסטים והפוליטיקאים שלהם בניהול דמוקרטי של החברה והכלכלה ע״י העובדים ובשבילם.

כדי לדון בתוכנית לניהול המאבק הזה וכדי להתחיל בצעדים למימושו אנו מזמינים אתכם לאסיפה פומבית שתתקיים ביום שני 29.3.04 בשעה 19:00 במשרדי ההסתדרות מרחב ירושלים ברחוב שטראוס (המפגש יערך בבית ההסתדרות אך אינו פעילות של ההסתדרות)
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.